Wystawa fotografii Krzysztofa Gołucha znalazła się w programie tegorocznej edycji Month of Photography Bratislava. To kolejny sukces knurowianina, który bohaterem swoich zdjęć zrobił  osoby z niepełnosprawnościami. 
Autor jest utytułowanym dokumentalistą, absolwentem oraz doktorantem Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Z wykształcenia pedagog, na co dzień pracuje jako zastępca dyrektora Ośrodka Matki Boskiej  Uzdrowienia Chorych w Knurowie, gdzie też kieruje warsztatem terapii zajęciowej. 

Za swą twórczość zdobywał najwyższe laury, łącznie z nagrodą główną w kategorii „Życie codzienne” w tegorocznej edycji  prestiżowego konkursu fotografii prasowej - Grand Press Photo. 

Gołuch od ponad piętnastu lat zajmuje się twórczo tematyką niepełnosprawności. Zapisem długoletniej pracy są na przykład cykl „Rugby”, a zwłaszcza książka fotograficzna „Co Siódmy”. Swoimi  zdjęciami udowadnia, że inwalida nie znaczy gorszy, a zdrowie i niepełnosprawność oddziela granica, którą rządzi przypadek. 

Zdjęcia cyklu „W pracy”, który eksponowany jest w Bratysławie, powstały w ciągu dwóch lat w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Katowicach. Przedstawiają osoby z niepełnosprawnościami w trakcie prac porządkowych w hotelu i składają się na opowieść o znaczeniu pracy w życiu człowieka.

Wernisaż wystawy odbył się 2 listopada w kaplicy kościoła św. Jana Ewangelisty przy ul. Franciszkańskiej 1 w Bratysławie i tam też oglądać ją można do końca listopada. Do stolicy Słowacji wcale nie jest daleko. 

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj