W miniony poniedziałek, 11 października w kinie Amok odbyła się XIX Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gliwicach. 
W uroczystości wzięła udział kilkusetosobowa grupa studentów-seniorów oraz zaproszeni goście z prezydentem miasta Adamem Neumannem i Markiem Pszonakiem - przewodniczącym rady miasta - na czele.

- Jestem przekonany, że działania UTW skutecznie aktywizują seniorów i pomagają rozwiązywać codzienne problemy – mówił podczas inauguracji prezydent Adam Neumann. - Niezmiernie cieszy, że dojrzałe pokolenie naszych mieszkańców ma możliwość rozwijania relacji społecznych, poznawania i pogłębiania swoich zainteresowań. Na progu nowego roku akademickiego życzę wszystkim słuchaczom radości z odkrywania kolejnych tajemnic nauki i wielu ciekawych doświadczeń. Niech nadchodzące miesiące motywują państwa do ciągłego doskonalenia i poszukiwania wszechstronnych możliwości rozwoju.

Poniedziałkowe wydarzenie było również okazją do przedstawienia autorów sportowych sukcesów UTW, którzy już po raz kolejny wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Seniorów UTW. We wrześniu na Stadionie Śląskim – zdobyli aż 29 medali i okazały puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej! Na scenie pojawiło się kilkunastu uczestników tych zawodów.
Podczas uroczystej inauguracji studenci UTW wysłuchali wykładu dra Leszka Woszczka „Psychologia biegu życia przed i po Covidzie”. Na zakończenie z operetkowym programem wystąpili Kamil Roch Kowalczuk oraz Justyna Wojtaszewska. 

Przypomnijmy, że jednym z elementów gliwickiej strategii senioralnej było powołanie w ubiegłym roku Pełnomocnika Prezydenta Miasta do spraw seniorów. 
Prezydent Neumann podczas swojego wystąpienia przypomniał jeszcze o funkcjonowaniu Programu Polityki Senioralnej Miasta Gliwice na lata 2021-2025, który jest odpowiedzią na aktualną sytuację demograficzną i prognozy dotyczące starzenia się społeczeństwa. To strategia, której kierunki korespondują z polityką senioralną na szczeblu wojewódzkim i krajowym. 

Seniorom życzymy wspaniałych wykładów i ciekawych zajęć, zapału do nauki, rozwoju osobistego i nowych przyjaźni
(s)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj