I ty możesz się sprawdzić!

Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy. Nasza strzelnica działa w ramach Summer Areny, ale nic nie stoi na przeszkodzie by mogła funkcjonować również po zakończeniu tego projektu.
Rozmawiamy z Robertem Rajchelem, dyrektorem Działu Operacyjnego Areny Gliwice.

Jedną z atrakcji tegorocznej Summer Areny jest strzelnica. Skąd ten pomysł?
Summer Arena to projekt z szeregiem rozmaitych weekendowych aktywności plenerowych. Sport, koncerty, zabawy dla dzieci, strefa gastro. Strzelectwo to moja pasja, zajmuję się nim od wielu lat, pomyślałem więc, że strzelnica może świetnie się wpisać w wakacyjną ideę Summer Areny i być kolejną atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Dodatkowym argumentem za był fakt, że mamy do tego idealne miejsce – zadaszony parking. Od słów przeszliśmy do czynów. Sprawnie wytyczyliśmy miejsce, odpowiednio je zabezpieczając i od połowy lipca można u nas spróbować sił i postrzelać z bezpiecznych karabinków oraz pistoletów pneumatycznych ASG, których amunicję stanowią kulki polimerowe. Mamy też broń na śrut ołowiany.

Każdy może korzystać ze strzelnicy?
Kierujemy tę atrakcję głównie do dzieci i młodzieży, ale zapraszamy też dorosłych. Oczywiście zajęcia odbywają się pod pełnym nadzorem z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Mamy wykwalifikowanych i przeszkolonych instruktorów, którzy każdego nauczą strzelania - nawet najmłodszych. Niedawno swoich sił próbował na naszej strzelnicy czterolatek! Prawdziwą frajdą jest różnorodność kulochwytów - poczynając od papierowych tarcz po cele reaktywne. Strzelectwo to rywalizacja, więc można przyjść do nas w gronie np. przyjaciół i sprawdzić kto ma lepsze oko. Jesteśmy w stanie zorganizować takie zawody.

W Polsce funkcjonuje program „Strzelnica w powiecie”, którego celem jest rozwój sportu strzeleckiego i zwiększenie dostępu do tego rodzaju szkoleń.
Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy. Nasza strzelnica działa w ramach Summer Areny, ale nic nie stoi na przeszkodzie by mogła funkcjonować również po zakończeniu tego projektu. Zapraszamy do nas szkoły i to nie tylko tzw. klasy mundurowe. Zajęcia ze strzelectwa mogą się przecież odbywać w ramach lekcji wychowania fizycznego albo edukacji dla bezpieczeństwa. Możemy również zaoferować nauczycielom tych przedmiotów zrobienie uprawnień z zakresu strzelectwa pneumatycznego. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 32 444 26 00  lub mailowy: info@arenagliwice.com

Kiedy i w jakich godzinach czynna jest strzelnica?
Ogólnodostępna jest w soboty i niedziele w godzinach od 15.00 do 19.00. Natomiast jeśli ktoś chciałby skorzystać z niej indywidualnie to nie ma oczywiście żadnego problemu. Wcześniej należy tylko z niewielkim wyprzedzeniem zgłosić taki akces mailowo lub telefonicznie.

Pobieracie opłaty?
Tak, ale są one symboliczne i wynikają wyłącznie z konieczności konserwacji sprzętu oraz zakupu amunicji.

Robert Rajchel
Lat 55, dyrektor Działu Operacyjnego Arena Gliwice. Ma doświadczenie w pracy w służbach mundurowych. Instruktor strzelectwa sportowego i bojowego oraz taktyki działania z bronią.
 (s)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj