Spodek znów okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Włoch. Rok temu w Katowicach zdobyli Mistrzostwo Europy, teraz w finale mistrzostw świata pokonali reprezentację Polski 3:1. Polacy kończą turniej ze srebrem – to trzeci medal zdobyty z rzędu przez biało-czerwonych na mundialu.

Zanim Polacy awansowali do finału, wygrali w półfinale 3:2 z Brazylią, a wcześniej dwa mecze rozegrali w Arenie Gliwice, bo nasze miasto obok Katowic i słoweńskiej Lublany było współgospodarzem tegorocznych mistrzostw.

Najpierw w 1/8 biało-czerwoni zagrali z Tunezją, którą pewnie ograli 3:0. Ten mecz oglądało 11 tysięcy widzów! W ćwierćfinale czekali na nich Amerykanie. To była prawdziwa wojna nerwów. Polacy prowadzili już 2:0 w całym meczu, ale wygrali dopiero w tie-breaku 3:2. Zwycięski, ćwierćfinałowy bój z drużyną USA obejrzało w Arenie Gliwice 12 258 kibiców. To rekord frekwencji gliwickiej hali podczas meczu reprezentacji Polski (bez wskazywania dyscypliny). Przypominamy, że poprzedni należał do naszych koszykarzy. Rywalizację naszej kadry w eliminacjach mistrzostw Europy z Izraelem oglądało 12 043 kibiców. W Arenie Gliwice wszyscy doskonale się bawili, o czym świadczą zakupowe liczby. Kibice zjedli podczas gliwickiego etapu mistrzostw ponad 10 tysięcy hot-dogów i zapiekanek oraz wypili ponad 20 tysięcy napojów. A na deser podsumujmy chyba pozytywną statystykę. 15 telefonów komórkowych zgubili podczas meczów kibice – większa część wpadła pod rozsuwane trybuny. Wszystkie wróciły do właścicieli (odnajdowali je pracownicy techniki Areny Gliwice).

 

Liczby Areny Gliwice podczas meczów siatkarskich Mistrzostw Świata

 

6 spotkań - 4 mecze 1/8 finału, 2 ćwierćfinały

12258 kibiców - frekwencja podczas ćwierćfinałowego meczu Polaków z USA

8260 kibiców - frekwencja na meczu ćwierćfinałowym Argentyna-Brazylia

10880 kibiców - frekwencja podczas meczu 1/8 finału (Polska – Tunezja)

6836 kibiców - frekwencja podczas meczu 1/8 finału USA – Turcja

1944 kibiców - frekwencja podczas meczu 1/8 finału Brazylia-Iran

1397 kibiców - frekwencja podczas meczu 1/8 finału Serbia-Argentyna

2000 - miejsc parkingowych zabezpieczonych na potrzeby wydarzenia

Ponad 10 000 - zjedzonych hot-dogów i zapiekanek podczas całych zawodów

Ponad 20 000 - sztuk wypitych napojów podczas całych zawodów

15 - zgubionych (i odnalezionych) telefonów komórkowych kibiców

 

 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj