Kolejny świetny wynik młodych szpadzistów Piasta. Na rozegranych w miniony weekend mistrzostwach Polski młodzieżowców Daniel Niestrój wywalczył srebrny medal. Na drugim stopniu podium stanęła też nasza drużyna szpadowa.

W ostatniej dekadzie nie było mistrzostw Polski w żadnej kategorii wiekowej, z których szermierze Piasta wróciliby bez medalu. W Obornikach Śląskich, gdzie rozgrywano tegoroczne zawody, gliwiczanie należeli do faworytów i nie zawiedli. W turnieju indywidualnym aż trzech szpadzistów Piasta znalazło się w finałowej ósemce. Najwyżej z nich uplasował się Daniel Niestrój, który dopiero w finale musiał uznać wyższość Macieja Bielca ze Szpady Wrocław, ulegając mu 10:15. Tuż za podium, na piątym miejscu, turniej zakończył Bartosz Staszulonek, a ósmy był Sebastian Majgier.

W turnieju drużynowym od początku liczyły się tylko dwa zespoły: Szpady Wrocław i Piasta Gliwice. Te dwie ekipy zmierzyły się też ze sobą w finale. Lepszy okazał się wrocławski team, wygrywając 45:38. Gliwiczanie walczyli w składzie: Sebastian Majgier, Daniel Niestrój, Bartosz Staszulonek, Patryk Szlama.
Przypomnijmy, że rok temu szpadziści Piasta byli mistrzami Polski. Złota nie udało się więc obronić, ale dwa srebrne medale na jednym turnieju to także powód do satysfakcji i dumy.