Jeszcze do niedawna depilacja woskiem uważana była za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Jednak zmieniło się to wraz z pojawieniem się rewolucyjnej depilacji laserowej. Czy warto wciąż korzystać z depilacji woskiem? Czym różnią się te dwie metody? 

Usuwanie owłosienia z różnych części ciała to obecnie standard, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest to spowodowane zarówno kwestiami estetycznymi, jak i higieną, czy też po prostu wygodą. Jednak każdy, kto regularnie pozbywa się zbędnego owłosienia, doskonale wie, że golenie maszynką to prawdziwa katorga. Jest to czasochłonne, nieprzyjemne, a samą czynność należy powtarzać co kilka dni, ponieważ włoski odrastają w zawrotnym tempie. Co najgorsze, często wrastają, tworząc bolesne zmiany. Znacznie lepiej więc korzystać z profesjonalnych zabiegów depilacji, które gwarantują bardziej satysfakcjonujący rezultat. Jeśli potrzebna jest nam depilacja Gliwice to miasto, w którym znajdziemy świetne salony kosmetyczne. Laserowe usuwanie owłosienia, czy depilacja woskiem — co zapewni większą skuteczność? 

Depilacja woskiem — wady i zalety 

Sposobów na usunięcie owłosienia jest wiele, jednak zabieg depilacji laserowej oraz woskiem należą bez wątpienia do najpopularniejszych, jakie oferują salony kosmetyczne w Gliwicach. Jaka metoda depilacji jest najlepsza? Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. 

Depilacja woskiem to typowy zabieg mechaniczny wykonywany przy użyciu wosku oraz specjalnych plastrów. Tym sposobem można usunąć owłosienie niemal z każdej partii ciała. Efekty utrzymują się przez około miesiąc. Największym plusem jest tu bez wątpienia niska cena i czas zachowania gładkiej skóry. Minusem jest bardzo duża bolesność zabiegu. Najbardziej nieprzyjemna jest depilacja bikini oraz innych mocno unerwionych partii. Po takiej depilacji warto wykonać regenerujące zabiegi Klapp Cosmetics, które wyciszą naskórek. 

 

Depilacja laserowa Gliwice — dlaczego warto? 

Każdy kosmetolog jasno stwierdzi, że depilacja laserowa jest najlepszą, a przede wszystkim najskuteczniejszą dostępną obecnie metodą. Dlaczego? To proste — zabiegi depilacji laserowej zapewniają trwałe efekty. Po wykonaniu ich serii możemy całkowicie pozbyć się włosków z wybranych partii. Metoda ta nie ma więc w tej kwestii żadnej konkurencji. 

W zabiegach depilacji laserowej wykorzystuje się światło lasera. Jego wiązka wnika w głębokie partie włosów, niszcząc je bezpośrednio przy cebulkach, co powoduje całkowitą blokadę dalszego wzrostu. To bez wątpienia główna zaleta zabiegu depilacji laserowej. Dla wielu osób wadą może być cena. Tutaj jednak warto wziąć pod uwagę, że jest to jednorazowy wydatek. 

 

Materiały partnera
wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • weasda 2021-10-14 18:06:19
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  • Dorota 2021-10-18 12:09:16
    Jak gładka skóra to tylko metodą shr motion w depilconcept. kilka zabiegów i człowiek zapomina co to jest golenie. Potem są jedynie zabiegi przypominające żeby te włosy na pewno nie odrosły i gitara :)