Gliwicki Budżet Obywatelski w nowej odsłonie działa już od trzech lat. Zmieniono wiele zasad, między innym dlatego, że upomnieli się o to liderzy z dzielnic i Ośrodka Studiów o Mieście. Ale, ich zdaniem, wciąż kuleje promocja tego ważnego narzędzia aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Chodzi o urzędową stronę internetową poświęconą budżetowi obywatelskiemu.  
- Nie powstała mimo naszych nalegań w trakcie konsultacji procedury. Istnieje podstrona na gliwice.eu, która, niestety, jest tak uboga w treści i warstwie wizualnej, że nie spełnia żadnych funkcji promocyjnych, w żaden sposób nie zachęca do udziału w Gliwickim Budżecie Obywatelskim. To duży błąd - mówi Bartosz Rybczak z Ośrodka Studiów o Mieście. I podkreśla, że w wielu miastach o tym wiedzą i dlatego prowadzą specjalne dedykowane strony, atrakcyjne wizualnie, przejrzyste, intuicyjne. 

OSOM uważa, że budżet partycypacyjny bardzo przyczynia się do aktywizacji mieszkańców i rozwoju świadomego społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego członkowie ośrodka postanowili wesprzeć, promocyjnie, GBO i samodzielnie przygotowali portal, na którym można sprawdzić wszystkie najważniejsze informacje, obejrzeć mapę zgłoszonych wniosków oraz zapoznać się z najciekawszymi - te, po etapie weryfikacji formalnej, zostaną wyróżnione.

 - Zaprezentujemy też statystyki z funkcjonowania tego portalu, może to przekona urząd do stworzenia miejskiej strony budżetu obywatelskiego - dodaje Rybczak.

Link do strony tu:
http://budzetdlagliwic.pl/
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj