Niezmiennie szukają recepty, by zaintrygować najmłodszego widza. Nie zabraknie muzyki góralskiej, wspaniałej gry aktorskiej oraz dobrej zabawy.

Kolejna odsłona biblijnego teatru dziecięcego w wykonaniu Stowarzyszenia Kulturalnego Pro-Scenium oraz Teatru A pt. „Opowieści Pasterskie” będzie miała swoją premierę już 18 grudnia w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach. To kontynuacja cyklu, który jest realizowany przez aktorów od dobrych kilku lat. Grupa w swoim repertuarze stara się przybliżać wartości biblijne. „Opowieści Pasterskie” to garść informacji na temat życia współczesnych pasterzy, ale także świata biblijnego, świata ewangelicznego. Jak zauważa Leszek Styś, reżyser spektaklu: - Naszą troską niezmiennie jest reguła: ucząc bawić - bawiąc uczyć, popularyzować daną wiedzę. Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że zapraszając na spektakle familijne, mamy do czynienia z najmłodszym widzem, toteż szukamy sposobu na to, by bawić, by od początku do końca utrzymać zainteresowanie widza. Pracując od 25 lat w teatrze, widzimy jak zmienia się percepcja naszych widzów, szczególnie tych najmłodszych. Staramy się szukać takiego języka, kompromisu, w którym nie wycieknie to, co jest teatralne, co opiera się na tekście, ale z drugiej strony szukamy czegoś w „świecie obrazka” (do czego uprawnia przecież teatr) - interakcji z publicznością, relacji pomiędzy artystami na scenie – dodaje.

Fabuła przedstawienia sięga do postaci Dobrego Pasterza, twórcy poszukują jednocześnie biblijnych źródeł pasterstwa, metafory bycia owczarnią. Nie zabraknie góralskiej muzyki, czy materiałów multimedialnych.

Wielki finał

- Spotykamy się regularnie na próbach, więc właściwie mówimy o tym, że zapinamy wszystko na ostatni guzik. Została jeszcze praca nad projekcjami multimedialnymi, także zrobimy wszystko, by 18 grudnia móc zaprezentować widzom godzinny spektakl familijny – informuje Styś.

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny, jednak warto się pospieszyć i zarezerwować miejsce, bowiem obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy. Obecność można potwierdzić, kontaktując się przez maila, czy social media.

Patrycja Cieślok
 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj