Temat fotoradaru, który miałby stanąć przy ulicy Raciborskiej w Sośnicowicach, ciągle nie daje spokoju i wraca niczym bumerang. Jednak czy jest szansa na jakąkolwiek zmianę? 
Radna Rady Powiatu Gliwickiego - Teresa Szymońska napisała pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach 22 października 2020 roku w sprawie montażu stacjonarnego urządzenia rejestrującego prędkość jazdy – fotoradaru na feralnym odcinku ul. Raciborskiej. W odpowiedzi Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego możemy przeczytać – Wnioskowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 919, w odniesieniu do analizowanej sieci dróg nie został ujęty, jako miejsce przewidziane do instalacji stacjonarnego urządzenia rejestrującego.

Choć sprawa wydaje się nie mieć szczęśliwego zakończenia, a dalszy bój o bezpieczeństwo jest coraz trudniejsze, to w dalszej części odpowiedzi czytamy – W celu realizacji wpływających wniosków o instalację urządzeń rejestrujących, GITD podejmie działania związane z pozyskaniem dodatkowych środków finansowych na ich zakup i instalację. W przypadku pozyskania środków GITD przeprowadzi ponowną analizę złożonych wniosków w celu potwierdzenia zasadności objęcia automatycznym nadzorem wnioskowanej lokalizacji – brzmi treść odpowiedzi do radnej Szymońskiej. Choć dotychczas nie wpłynął do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego ani jeden wniosek o instalację fotoradaru we wskazanej lokalizacji, to radna nie zamierza na tym poprzestać.

Jak podkreśla Biuro Informacji i Promocji - Postawienie nowego urządzenia to kwota ponad 200 tys. złotych. Miejsca na nowy fotoradar są dokładnie analizowane, wybierane, tym bardziej że urządzenie nie będzie tam stało miesiąc lub dwa, tylko będzie znajdowało się tam latami.

Czy w kwestii fotoradaru coś się zmieni? Czy będzie bezpieczniej? Temat będziemy monitorować. W razie nowych informacji niezwłocznie poinformujemy naszych czytelników.

(pc)
wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Mateusz 2021-07-19 16:41:12
    Fotoradar napewno pomoże ale niestety tylko w punktowym miejscu gdzie stoi. Przykład Łany Wielkie super że na wysokości sklepu jest fotoradar wszyscy nagle jadą 50km/h ale już od ronda czy za fotoradarem dalej ogień i ponad 100km/h jeżdżą. Niebywałą patologia są kierowcy tirów wanien to już naprawdę nie mają żadnej wyobraźni. Jest 2021 rok tyle możliwości aby wprowadzić świetne sprawdzające się środki zmuszające do jazdy zgodnej z przepisami ale widać słaba władza i zarząd dróg powiatowych bo trzeba umieć pozyskać środki lub umieć załatwić sprawę z odpowiednimi instytucjami. Jeszcze wiele osób zginie w Kozłowie, Łanach i Sośnicowicach.