Rodzice uczniów podstawówek z sołectw Kozłów i Bargłówka, nauczyciele oraz dyrekcje na razie mogą czuć się wygrani - odłożono planowaną na wrzesień reorganizację tych placówek. Temat wróci za rok.  
Reorganizacja miałaby polegać na utworzeniu w dwóch sołectwach oddziałów filialnych. Dzieci starsze, czyli klasy 4-8, planowano przenieść do większej i nowocześniejszej szkoły w Sośnicowicach (budynek po byłym gimnazjum), zaś w filiach na wsiach pozostawić klasy najmłodsze. 

Rodzice oraz grono pedagogiczne sprzeciwiało się temu pomysłowi, twierdząc, że to pierwszy krok do całkowitej likwidacji. 

Decyzja miała zostać podjęta na środowej sesji rady miejskiej. Dwa dni wcześniej część radnych oraz burmistrz i jego zastępca spotkali się z rodzicami oraz pedagogami w szkołach. W spotkaniu wzięły udział także dzieci. 

W środę rodzice przyjechali do Sośnicowic specjalnie wynajętymi na tę okazję autobusami, uzbrojeni w transparenty. Na razie wygrali, bo w roku szkolnym 2020/2021 placówki zostaną w Kozłowie i Bargłówce w formie takiej, jak dotychczas. 

Jak się okazuje, obecnie na zmiany jest za późno, bowiem do końca lutego jest czas na wysłanie odpowiednich dokumentów do kuratorium oświaty. 

(sława)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj