Najpierw był spontaniczny pomysł, następnie szybka zbiórka darów, która trwała niespełna dwa tygodnie, a na koniec pakowanie prezentów przez wolontariuszy, by 6 grudnia mikołajkowe paczki zostały dostarczone do mieszkanek Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach. To wszystko za sprawą Fundacji UNIKUM.
- W związku z pandemią ludzie czują się bezradni, chcą zrobić coś dobrego, a jako że misją fundacji jest nieść uśmiech tam, gdzie czasem go brakuje, postanowiłyśmy zrobić lokalną akcję na rzecz DPS - mówi Sonia Heinen z fundacji.
Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Do możliwości dzielenia się dobrem dołączyli m.in. lokalni przedsiębiorcy, sołectwa, osoby prywatne oraz wielu innych darczyńców. Ostatecznie udało się przygotować 124 spersonalizowane prezenty dla mieszkanek. Każda z nich otrzymała bawełnianą torbę UNIKUM wraz z kosmetykami oraz koralikami bądź ramką, a dla całego DPS-u przygotowano pełny karton różności, w nim: DVD, puzzle, gry, kredki, farby plakatowe, plastelinę, bloki, kawę, cukier, pierniki, czekoladki oraz chemię gospodarczą.

- Wszystkim z całego serca dziękujemy! Wasze zaangażowanie w tych trudnych czasach pokazało, że razem możemy więcej - dodaje Heinen.

 (pc)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj