Urząd Miejski w Sośnicowicach stawia na przemianę. Modernizacji ulegnie strona internetowa, jednak w dużej mierze zmiany będą dotyczyć nowego logotypu miasta. 
Herb, a tym samym logo Sośnicowic było niezmienne od lat, jednak czas na zmiany. Jak podkreśla Urząd Miejski- specyficzny herb Sośnicowic miał zastosowanie w różnego rodzaju materiałach, jednak ze względu na jego powagę zostanie wykorzystywany tylko tam, gdzie będzie to niezbędne. Nowo powstałe logo Sośnicowic ma identyfikować gminę między innymi w mediach społecznościowych, materiałach promocyjnych, czy różnego rodzaju publikacjach. Logotyp przedstawia drzewko – sosnę, a więc symbol gminy oraz element herbu. Kolor zielony kojarzyć się ma z ekologią oraz naturalnością. Został użyty jaśniejszy odcień zielonego w porównaniu do herbu Sośnicowic. Ostatni element loga to odniesienie do ronda, które jest w centrum miasta. Okrąg otaczający sosnę ma cztery wyznaczone przerwy, które oznaczają położenie dróg na mapie. To także nawiązanie do ścieżek leśnych oraz szlaków, których w gminie nie brakuje. 

Projekt nowego logotypu Sośnicowic jest prosty, a tym samym nowoczesny. Charakteryzuje się przejrzystością oraz czytelnym przekazem.  

(pc)

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • przechodzień 2021-01-08 17:20:05
    Ile kosztował ten nowy herb ?