To będzie wyjątkowa studniówka, która przygotuje młodych ludzi do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za niespełna trzy miesiące w Lizbonie w Portugalii.

Gliwickie Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Pełni Życia” organizuje Śląski Bal Młodych, który będzie miał miejsce w hali Arena Gliwice już w najbliższą sobotę. Wydarzenie przyciąga setki młodych ludzi, którzy chcą nie tylko przeżyć dobrą zabawę, ale również poznać ciekawych ludzi. - Bal jest szansą na spotkanie nowych ludzi, którzy po prostu chcą dobrze się bawić, jednak bez alkoholu, po to, by móc się zintegrować z innymi, zachęcić oraz pokazać, że wiara może być częścią, która połączy, przygarnie ludzi do kościoła. Mamy nawet jedno małżeństwo, które wcześniej zaprosiło się na bal, a obecnie są już małżonkami. Na sali jest miejsce dla wierzących i niewierzących, dla każdego, kto tylko chce dobrze ten czas przeżyć. To święto ludzi młodych, ale nie nastolatków, a osób po 25 roku życia, a przed 40, tak naprawdę wydarzenie jest dla każdego, kto ma młode serce i chce się zintegrować – mówi ksiądz Marcin Paś, organizator balu oraz gliwicki duszpasterz młodych.

Pierwsza w Polsce Studniówka ŚDM miała miejsce 2 kwietnia 2016 r., na ok. sto dni przed Światowymi Dniami Młodzieży. Projekt jest kontynuowany przed kolejnymi ŚDM, a więc rok 2019 i Śląski Bal Panamski, czy tegoroczna impreza przed wyjazdem do Lizbony. Zapisy na stronie internetowej trwały do 30 kwietnia, jednak organizatorzy przewidzieli kilka dodatkowych miejsc dla niezdecydowanych w dniu balu. – Zapisało się ponad 300 osób. Postanowiliśmy przygotować pulę limitowanych 50 miejsc dla tych, którzy podejmą decyzję w ostatniej chwili i chcieliby dołączyć do naszego Śląskiego Balu Młodych – podsumowuje ks. Paś.

Organizatorzy przypominają, że nie warto zwlekać wówczas z decyzją, bowiem kto pierwszy ten lepszy, a możliwość dołączenia w dniu balu będzie od 19.30 w hali Arena Gliwice. Bal poprzedzi Msza św. o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Alberta Wielkiego w Gliwicach pod przewodnictwem biskupa gliwickiego Sławomira Odera.
pcs

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj