W sobotę, 18 września, kino studyjne Amok zaprasza na śląską premierę filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” w reżyserii Mateusza Rakowicza, który weźmie udział w wydarzeniu. W roli najsłynniejszego więźnia wystąpił Dawid Ogrodnik.

Projekcja i spotkanie z twórcami rozpoczną się o godz. 20.00.

Komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. Do najsłynniejszej z nich doszło w Gliwicach. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

Goście pokazu:

 - Mateusz Rakowicz, reżyser, storyboardzista, scenarzysta. Absolwent warszawskiej ASP i Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", komedia akcji inspirowana życiorysem Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego „króla złodziei i ucieczek" z lat 80., to jego debiut fabularny.
    
  - Łukasz M. Maciejewski, scenarzysta. Studiował judaistykę na Wydziale Historycznym oraz amerykanistykę na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2010 roku zdobył Główną Nagrodę Polskiej Edycji Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill za scenariusz "Wyszyński".
   
  - Ewa Bojarska, radczyni prawna, od lat mieszka w Gliwicach, znała osobiście bohatera filmu, gdyż była jego pełnomocnikiem prawny
wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • ROZELA 2021-09-17 10:47:10
    Jakaś bzdura! Zwykły złodziej, teraz postać z Gliwic?
    • Ignac 2021-09-19 20:33:04
      wręcz doliniarz