Wszyscy, którzy 22  i 23 czerwca odwiedzą największy na Śląsku charytatywny kiermasz, będą mogli wybierać spośród 15 tys. książek, płyt i gier. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Cała Naprzód.   
Zanim gliwicki rynek wypełni się książkami, czeka nas kulturalna sobota, która upłynie pod znakiem spotkań autorskich. 22 czerwca o godz. 17.00 w restauracji Ormiańska z czytelnikami spotka się Łukasz Orbitowski.

Tego samego dnia, ale o godz. 12.00 w Minka Cafe (ul. Zawiszy Czarnego 22)  najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję poznać sześcioletnią Polę Stępniewicz, która napisała i, przy pomocy przyjaciół, wydała swoją książkę „Kto mieszka za meblami”.  
Natomiast miłośnicy planszówek wezmą udział w Nocnym Maratonie Gier Planszowych, który rozpocznie się o godzinie 18.00 w Stacji Artystycznej Rynek.

W niedzielę, 23 czerwca, na rynku  -  Skup Kultury, czyli charytatywny kiermasz kulturalny. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Cała Naprzód. Jak co roku kiermaszowi  towarzyszą warsztaty artystyczne, podczas których wykonamy zakładkę do książki, spróbujemy sił w sztuce ceramiki, a także pobawimy się decoupagem. 

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się przygotowana przez gliwicką bibliotekę mobilna gra miejska „Dwie twarze Adama Górnika”, osnuta na motywach powieści „Zombie” Wojciecha Chmielarza. Akcja toczy się w Gliwicach, dlatego też uczestnicy wyruszą ulicami miasta w pościg za mordercą. Rejestracja chętnych do gry potrwa 23 czerwca w godz. 10.00-12.00 w Stacji Artystycznej Rynek. Aby wziąć udział w zabawie, potrzebny jest smartfon z dostępem do internetu.

Skup Kultury jest cyklicznym wydarzeniem mającym na celu promocję czytelnictwa i aktywnej postawy społecznej, polegającej na współtworzeniu wydarzeń kulturalnych w regionie, a także uwrażliwienie mieszkańców Gliwic na potrzeby osób niepełnosprawnych. Opiera się na idei wolnego obiegu dóbr kultury, takich jak: książki, komiksy, płyty winylowe, płyty CD, filmy DVD, kasety, gry na PC i konsole, gry planszowe, a także rękodzieło. W latach 2014-2018 odbyło się pięć edycji wydarzenia, w trakcie których zebrano łącznie 37458 zł.


Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj