Stowarzyszenie Cała Naprzód organizuje największy charytatywny kiermasz kulturalny na Śląsku. Skup Kultury  to przede wszystkim zbiórka dzieł kultury:  książek, płyt CD, płyt winylowych, DVD, gier na PC i konsole, kaset magnetofonowych, gier planszowych czy rękodzieła. Uczestniczą w niej mieszkańcy, lokalne organizacje i firmy, a także miejska biblioteka.  

W tym roku zbiórka trwała do 15 czerwca. Pełna lista punktów na  www.skupkultury.com, a są na niej  m.in. filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, filie Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, siedziba ZHP. W akcję włączyły się także Pyskowice, a konkretnie MBP w Pyskowicach. - Do tworzenia Skupu Kultury może dołączyć każdy, ofiarując książki i inne dzieła kultury, tworząc punkt zbiórki w swoim miejscu pracy, w szkole, zaprzyjaźnionym lokalu, pubie lub kawiarni. Nie ma ograniczeń. Organizatorzy do wskazanego miejsca dostarczą plakat i zajmą się odbiorem zebranych książek - mówi Iza Adamczak z Całej Naprzód.

25 czerwca na gliwickim Rynku  - finał Skupu Kultury, na którym, jak w poprzednich latach, można znaleźć coś dla siebie wśród wielu tysięcy książek, płyt i innych dzieł kultury, posłuchać gliwickich zespołów, wziąć udział w warsztatach i spotkaniu autorskim z pisarzem Jakubem Żulczykiem.

Podczas trzech poprzednich finałów, dzięki hojności odwiedzających, udało się zebrać ponad 25 tys zł.  Pieniądze przekazano stowarzyszeniu Cała Naprzód,  które przeznaczyło je na pomoc niepełnosprawnym podopiecznym. Współorganizatorem drugiej i trzeciej edycji było Stowarzyszenie Przed Siebie.

Partnerami tegorocznej edycji Skupu Kultury są: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, CH Forum, firma Marco oraz Stacja Artystyczna Rynek.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj