Historia z ubiegłego tygodnia oburzyła parafian knurowskiego kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Podczas trwającego nabożeństwa do kościoła niepostrzeżenie wszedł intruz z niecnymi zamiarami. Dokonał przestępstwa, po czym uciekł z łupem.
W ubiegłą niedzielę przed godziną 18.00 policja otrzymała zgłoszenie o przestępstwie wewnątrz kościoła, którego dopuścił się nieznany mężczyzna. 

Osobnik ów spokojnie wszedł do świątyni i stanął przy stoliku z kasetką, w której wierni składali dobrowolne datki na zbożne cele. Stał z dala od parafian. W pewnym momencie ci usłyszeli hałas, odwrócili się i zobaczyli złodzieja uciekającego z metalową kasetką oraz wyrwaną częścią blatu ze stołu do której skrzynka była przymocowana. Zaiste musiał być to bardzo silny człowiek! 

Policjanci zebrali wszelkie informacje, z rysopisem złodziejaszka. Patrole otrzymały informację o poszukiwanym i nie trzeba było długo czekać, gdy jedna z załóg radiowozów, na ul. Kosmonautów, spostrzegła odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. 

Zatrzymany natychmiast przyznał się do kradzieży, wskazał miejsce porzucenia kasetki oraz opowiedział, na co przeznaczył znajdujące się wewnątrz 40 złotych. 

- Odpowiedzią na stawiane pytanie, co nabył zatrzymany za 17 złotych (23 zł odzyskano) niech będzie… jego stan psychofizyczny - komentuje podisnp. Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji. - Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,6 promila. 

Zdziwienie może budzić siła, jaką wykazał się knurowianin, wyrywając kasetkę ze stołu razem z fragmentem blatu. Ale silni musieli być i knurowscy policjanci, siłacza zatrzymując... 
wstecz

Komentarze (3) Skomentuj

 • ubaw po pachy 2019-11-18 15:44:10
  podczas mszy? hahahahaha niezey miszcz
  • Elizabeth Walter 2019-12-01 21:35:17
   Cześć, Czy potrzebujesz wygodnej pożyczki dla swojej satysfakcji? Oferujemy kredyt w wysokości 3% dla lokalnych i międzynarodowych kredytobiorców. Jesteśmy certyfikowani, zaufani, godni zaufania, wydajni, szybcy i dynamiczni oraz współpracujemy. udzielamy pożyczki długoterminowej na okres od 2 do 50 lat. Czy potrzebujesz bezpośredniej, łatwej i niedrogiej pożyczki, aby spłacić swój dług, założyć firmę lub z innego powodu? Jeśli tak, skontaktuj się z nami w celu uzyskania pożyczki. Zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez: E-mail: lendingtreegroupinc@gmail.com WhatsApp: +12134192419 Jesteśmy certyfikowani, niezawodny, niezawodny, wydajny, szybki i dynamiczny.
   • bez kredytow 2019-12-03 10:31:01
    ELIZABETH ---WAL sie