Siatkarki AZS Politechniki Śląskiej pokonały ostatnią w tabeli Olimpię Jawor 3:1 (26:24, 20:25, 25:21. 25:13).
Akademiczki przystępowały do spotkania bez chorej Agaty Skiby. Jej miejsce w wyjściowym składzie zajęła Valeria Nudha. Olimpia w zasadzie nie ma szans na utrzymanie. To nie oznacza jednak, że zamierza oddawać punkty za darmo. Przekonały się o tym gliwiczanki. Długimi momentami grano punkt za punkt, a pierwszy set AZS wygrał dopiero na przewagi.

Druga odsłona nie będzie mile wspominana przez gliwiczanki. Tylko na początku prowadziły wyrównany bój. Potem rosła przewaga gospodyń, które odskoczyły i zwyciężyły 25:20.

To dodało skrzydeł miejscowym, ale akademiczki wyciągnęły wnioski z porażki i w trzeciej partii walczono zaciekle o każdy punkt. W połowie seta inicjatywę przejął nasz zespół. Przy wyniku 18:24 Olimpia zdobyła wprawdzie trzy oczka z rzędu, lecz z triumfu cieszyły się gliwiczanki.

Czwarta odsłona tego pojedynku to pełna dominacja podopiecznych Wojciecha Czapli. Narzuciły one rywalkom swoje warunki i wygrały pewnie do 13, a cały mecz 3:1.

Następny gliwiczanki zagrają u siebie, w środę 24 lutego. O godz. 18.00 podejmować będą SMS PZPS Szczyrk. Transmisja na kanałach społecznościowych AZS-u.

AZS Gliwice: Valeriia Nudha, Joanna Ciesielczyk, Julia Skowron, Aleksandra Cygan, Lena Napalkova. Manuela Jakóbiak, Aneta Wilczek – Karolina Szmigielska oraz Manuela Jakóbiak.