Obostrzenia obowiązujące w trakcie pandemii koronawirusa, uniemożliwiają przyszłym ojcom udział w badaniu, dlatego Serafin Clinic, realizując najwyższe procedury bezpieczeństwa, z myślą o rodzicach, jako pierwsza placówka w Polsce, wprowadza transmisje badań prenatalnych online.
Badania prenatalne to sposób monitorowania rozwoju dziecka i dbałość o jego zdrowie aż do momentu narodzin. Powinny wykonywać je wszystkie przyszłe mamy, którym bardzo często podczas badań towarzyszą przyszli ojcowie.

– Pomysł na zorganizowanie badań prenatalnych online pojawił się kilka dni temu, gdy jedna z par zapytała, czy mimo obostrzeń, moglibyśmy jakoś zorganizować udział ojca w badaniu. Bardzo zależało im na wspólnym przeżyciu tej chwili, dlatego postanowiliśmy, że,  uwzględniając obecne przepisy, pary będą mogły wspólnie jej doświadczyć – mówi dr Dawid Serafin, właściciel kliniki, specjalista ginekologii i położnictwa. 

Wystarczy laptop, tablet lub smartfon i łącze internetowe. Połączenie odbywa się za pomocą kamery internetowej – ojciec widzi i słyszy swoją partnerkę, jak i lekarza specjalistę, z którymi może rozmawiać w czasie rzeczywistym, zadając również nurtujące go pytania. Przyszły tata może także obserwować monitor USG, na którym po raz pierwszy zobaczy swoje dziecko i dzięki któremu usłyszy bicie jego serca. To szczególna chwila w życiu przyszłych rodziców, pełna wzruszeń i emocji, a dzięki technicznemu rozwiązaniu, mogą przeżywać ją wspólnie.

– Badania prenatalne mają kluczowe znaczenie w dalszym życiu dziecka i jego rodziców. Dają one możliwość wykrycia wad zdrowotnych, mogą przygotować rodziców na narodziny i specjalistyczną opiekę, a czasem także na operację dziecka jeszcze przed jego narodzinami lub tuż po nich. Ważne, aby w takich sytuacjach rodzice mogli wzajemnie się wspierać – wskazuje dr Anna  Fryczkowska, specjalista ginekologii i położnictwa.
 

Podczas pandemii koronawirusa, ze względów bezpieczeństwa, wprowadzono obostrzenia, które uniemożliwiają przyszłym ojcom udział w badaniu prenatalnym. Często, są oni zmuszeni do oczekiwania na swoje partnerki na zewnątrz, przed gabinetem, denerwując się o wynik badania i samopoczucie psychiczne przyszłej mamy. Serafin Clinic, priorytetowo traktując potrzeby swoich pacjentek, chcąc zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i komfort w tej szczególnej sytuacji, umożliwia przyszłym rodzicom wspólne badanie.


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj