Gliwicki Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz dziewiąty wygrał międzynarodową olimpiadę sportową seniorów „Trzeci Wiek na start”, która odbyła się w Łazach.  Zawodnicy z naszego miasta zdobyli 30 medali: 14 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych. Podczas jubileuszowej dziesiątej edycji senioriady rywalizowało 71 uniwersytetów z Polski, Ukrainy i Austrii. Startowało 1073 zawodników. Olimpiada została dofinansowana ze środków samorządu miasta Gliwice.

Kapitan drużyny Krystyna Deja odebrała złoty puchar za zwycięstwo zespołowe, a prezes UTW Krystyna Jurczewska-Płońska zebrała zasłużone gratulacje za sukcesy UTW Gliwice.
Warto zaznaczyć, że zwycięstwo to w sporej mierze sukces Czesława Okońskiego, który mimo poważnej kontuzji przez cały rok trenował wytrwale gliwickich olimpijczyków.

Złote medale zdobyli: w pływaniu stylem klasycznym - Janina Bosowska (kategoria wiekowa 70+), Janina Radłowska Janik (80+), Wiesław Kornicki (60+), w pływaniu stylem dowolnym - Joanna Zagała (50+), Janina Bosowska (70+), Janina Radłowska Janik (80+), Jan Barucha (50+), w rowerowych przełajach -  Stanisław Herman (70+), w strzelaniu z karabinu -  Marian Krawczyk, w biegu na 200 m - Jerzy Muszyński ( 60+), Ewa Różycka (50 +), Janina Lendzik (80+), w biegu na 60 m - Jadwiga Gajos (70+), w rzucie kulą - Jan Sowa.

Srebrne krążki wywalczyli: w pływaniu stylem klasycznym - Joanna Zagała (50+), Jan Barucha (50+), w pływaniu stylem dowolnym - Zofia Dąbrowska (60+), Wiesław Kornicki (60+), Władysław Bosowski (70+), w rowerowych przełajach - Magdalena Wysocka (50+), w biegu na 200 m - Edward Berwid (80+).

Brązowe medale: w pływaniu stylem klasycznym - Zofia Dąbrowska (60+), w pływaniu stylem dowolnym - Jan Pasternak (80+), w rowerowych przełajach - Andrzej Gryziecki (60+), Witold Czempiel  (50+), Czesław Pluszczewski (80+), w strzelaniu z pistoletu -  Kazimierz Dąbkowski, w biegu na 60 m -  Lidia Wieczorek (50+), Jan Chwolka (80+), w kajakach Teresa Żylińska.