Na początek będą to prace przygotowawcze i rozbiórkowe. Następnie przyjdzie czas na zmiany w organizacji ruchu polegające na zamknięciu ulic Okopowej i Na Piasku.
Przebudowa układu drogowego dla realizowanego centrum przesiadkowego po południowej stronie dworca kolejowego, za którą odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Miejskich, obejmuje ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, fragment ul. Zwycięstwa, plac przed dworcem PKP, ul.: Okopową i Na Piasku. Zmiany obejmą także Plac Piastów, odcinek ulic: Jagiellońskiej, Piwnej oraz remont ciągu pieszo-rowerowego w ciągu ul. Gen. Leona Berbeckiego na odcinku od Alei Przyjaźni do ul. A.Fredry.

Zmiany, metamorfozy i utrudnienia w ruchu, to wszystko czeka nas przez najbliższe dwa lata.

Tymczasem jutro, wykonawca rozpoczyna etap prac przygotowawczych do budowy, związanych z usunięciem drzew znajdujących się przed dworcem PKP i na placu Piastów.

Po zakończonej budowie, w ramach realizacji inwestycji nasadzonych zostanie: blisko 150 drzew, wśród nich m.in. platan klonolistny, tulipanowiec amerykański czy głóg pośredni.

ZDM
wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • LatającyŚlązak 2021-02-18 17:35:14
    Pytanie czy nie można byłoby zostawić istniejących drzew i wkomponować w nową przestrzeń ? Pewnie można by było ale za dużo zachodu... Głogi raczej nie dają zbyt wiele cienia, Drzewko ozdobne idealnie nadaje się na ogródki działkowe. "Głóg pośredni zawdzięcza swoją popularność jako drzewko ozdobne temu, że jest rośliną długowieczną, niewymagającą i łatwą w uprawie. W sprzyjających warunkach głóg pośredni osiąga wysokość około 6 m i ma stosunkowo regularną koronę. Źle znosi przycinanie. Liście przypominają listki agrestu. Wadą głogu jest podatność na choroby grzybicze i bakteryjne oraz przyciąganie szkodników, jak mszyce, przędziorki czy gąsienice motyli."