W punkcie prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy Akademickiej 29 przeprowadzono dotąd 80 tysięcy szczepień przeciw COVID-19.

#SzczepieniewGliwicach to akcja, która ma przede wszystkim motywować, wyjaśniać i zachęcać do szczepień przeciw COVID-19. Tego zadania podjęli się gliwiccy medycy. Wśród nich Rafał Kucza, pielęgniarz i ratownik medyczny, który od początku pracuje w jednym z największych punktów szczepień w woj. śląskim prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach w hali Lodowiska Tafla przy Akademickiej 29. 

 - Dyżurując w pogotowiu wiele razy widziałem ogromne cierpienie, ból i wycieńczenie pacjentów walczących z ciężkim przebiegiem COVID-19. Trzeba robić wszystko, aby takie dramaty już nigdy nie miały miejsca, dlatego bez wahania wziąłem udział w tej kampanii – podkreśla ratownik. 

 - Zapisałem na szczepienie moją córkę, z pełną odpowiedzialnością i przekonaniem, że to najlepsze rozwiązanie i zakończenie tego pandemicznego koszmaru. Gdy jeszcze rok temu nie wiedzieliśmy, w jakim kierunku to wszystko pójdzie, marzyliśmy o szczepieniach, które pomogą nam wrócić do normalności. Niech to marzenie teraz się spełnia. Działajmy wspólnie i promujmy akcję #SzczepieniewGliwicach – powiedział Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. 

W ramach kampanii pojawią się specjalne grafiki w social mediach, sukcesywnie będą też pojawiać się kolejne publikacje z wypowiedziami gliwickich medyków.

Aby zapisać się na szczepienie można skorzystać z bezpłatnej infolinii Narodowego Programu Szczepień 989, skontaktować się z punktem szczepień, wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333  o treści: SzczepimySie lub wybrać e-rejestrację. 

w punkcie prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy Akademickiej 29, przeprowadzono dotąd 80 tysięcy szczepień przeciw COVID-19.
wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • G 2021-06-08 22:47:15
    Zadzwoniłam na ogólnopolską infolinię i po nieco ponad godzinie syn został tam zaszczepiony. Szczerze polecam - sprawnie, szybko i bez problemów. Wszystko świetnie zorganizowane.