Już w najbliższy weekend nowy sezon zainauguruje Futsal Ekstraklasa. W gronie 12 najlepszych zespołów w kraju będzie rywalizował Piast Gliwice. Nasza drużyna pierwszy mecz rozegra na wyjeździe. W sobotę, 30 września gliwiczanie zmierzą się z AZS UG Gdańsk.

W przerwie letniej w klubie zaszły spore zmiany.  Drużynę po Jacku  Podgórskim i Sebastianie Wiewiórze przejął wielokrotny mistrz Polski, jako zawodnik i trener, były selekcjoner reprezentacji kraju w futsalu Klaudiusz Hirsch. Jego asystentem został Szymon Wesołowski. Miłosz Karski będzie kierownikiem drużyny, a Kamil Paluch masażystą.

W nowym sezonie w barwach Piasta nie będziemy już oglądać: Pawła Barańskiego, Łukasza Groszaka, Daniela Hajduka, Macieja Mizgajskiego, Maksyma Pautiaka, Tarasa Tarasowicza, Roberta  Satory, Tomasza Szczurka i Bartosza Siadula. W ich miejsce pozyskano nowych zawodników. Przybyli Paweł Szombierski i Aleksander Waszka (bramkarze).  Nowi zawodnicy z pola to: Marek Bugański, Marek Chojnacki, Michał Dubiel, Ariel Mnochy oraz dwaj Brazylijczycy - Lukas Bonifacio i Gustavo Machado. Z zawodników grających w Piaście w poprzednim sezonie pozostali: Michał Widuch (bramkarz), Zbigniew Mirga (kapitan), Przemysław Dewucki, Michał Grecz, Michał Grzywa, Krzysztof Piskorz i Sebastian Szadurski. 

Futsaliści przygotowania rozpoczęli z początkiem sierpnia. Jednym z ważnych elementów tego okresu były mecze sparingowe. Gliwiczanie rozegrali dziewięć spotkań kontrolnych, żadnego nie przegrywając. Wygrali siedem meczów, dwa remisując. Łącznie strzelili przeciwnikom 49 bramek, tracąc przy tym 22 gole.
Najwyższe zwycięstwo – 11:1 - odnieśli w konfrontacji ze słowackim SK Makroteam Żylina. Najmniej bramek kibice zobaczyli w starciu z węgierskim ETO FC Gior. Pojedynek z mistrzem tego kraju zakończył się wynikiem 2:2. To był najbardziej wymagający rywal, choć postawiła się też gliwiczanom reprezentacja Słowacji U-21. Ten pojedynek  zakończył się wynikiem 7:5 dla Piasta. Najskuteczniejszym zawodnikiem niebiesko-czerwonych był Ariel Mnochy, który zdobył 11 goli. Tuż za nim, z dorobkiem 10 bramek, uplasował się Sebastian Szadurski.

W miniony piątek, w przerwie meczu Piasta Gliwice z Arką Gdynia, futsaliści zostali zaprezentowani kibicom z dużego boiska. Podopieczni Klaudiusza Hirscha zostali przywitani przez fanów drużyny z Okrzei brawami. Miejmy nadzieję, że część z nich będzie też kibicować ekipie z Jasnej na hali.
Pierwszy mecz w Gliwicach Piast rozegra 7 października. O godzinie 18.00 podejmować będzie Słoneczny Stok Białystok. Wstęp wolny. Zapraszamy!  
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj