W weekend 5-6 października na jeziorze Dzierżno Duże koło Rzeczyc (gmina Rudziniec) było gęsto od żagli. Zbiornik stał się areną regat sportowych jachtów Laser i Optimist I Dzierżno Cup. 
Na punktowany w rankingu ogólnopolskim konkurs zjechali sportowcy z 14 klubów, w tym jednego ze Słowacji. Łącznie wystartowało 78 zawodników, spośród których zdecydowaną większość stanowiły dzieci i młodzież.

– Uczestnicy, którzy gościli u nas po raz pierwszy, byli pod wrażeniem jeziora Dzierżno i możliwości, jakie ono stwarza – mówi jedna z organizatorek zawodów, Aleksandra Rusin ze Śląskiego Yacht Clubu. – Zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznych regatach. Mamy nadzieję, że impreza na trwałe wejdzie do kalendarza regatowego Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist i Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser, a któryś z zawodników goszczących na tym akwenie to przyszły mistrz Polski, świata lub nawet olimpijski. 

Bazą imprezy była stanica Śląskiego Yacht Clubu w Rzeczycach. Współorganizatorem zawodów – Klub Wodny LOK Garland Gliwice.

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj