Decydując się na zakup rolet do swojego domu trzeba przejść długą drogę, związana z wyborem tych najlepszych. Wielość wzorów, materiałów i kolorów rodzi zawsze trochę zamieszania, bo jak z szerokiej i ciekawej oferty wyłuskać coś wyjątkowego, co będzie nie tylko funkcjonalne, ale też dopasowane do wystroju wnętrza.


Zalety stosowania rolet

Do niedawna królowały jeszcze żaluzje, wcześniej firmy i zasłony, a teraz prym wiodą rolety. Mimo trudnego wyboru nie można powiedzieć, że nie ma wśród proponowanych przez różnych producentów rolet właśnie tych dla ciebie. Są, ale oprócz zmysłu estetycznego i przeprowadzenia wstępnej wizualizacji konieczne jest także posiadanie choć minimalnej wiedzy na temat rodzajów rolet. Nie wystarczy wybrać jedynie tych o ciekawym designie i wybarwieniu, korespondującym płynnie z wystrojem sypialni czy salonu, ponieważ liczy się także montaż, dopasowanie do okna i efekty świetlne. Zanim więc zdecydujesz się na wymarzone rolety, zrób dobry research w Sieci, popytaj wśród znajomych, poczytaj czasopisma o aranżacji wnętrz, aby twój zakup był strzałem w dziesiątkę.

Rolety z kasecie – komfort i elegancja

Rolety kasetowe to świetne rozwiązanie pod wieloma względami. Na rynku jest ich mnóstwo, w przeróżnych wybarwieniach i fasonach. Jeśli chcesz porównać sobie tego typu rolety  z innymi modelami, zajrzyj np. tutaj https://rolety.eu/pl/15-rolety-w-kasecie-superior  Każdy produkt jest przedstawiony za pomocą zdjęcia, ale też dokładnie opisany, dzięki czemu wybór jest zdecydowanie łatwiejszy. Warto się lepiej przyjrzeć roletom kasetowym, ponieważ maja naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim bardzo prosto je zmontować, bez wiercenia, bezpośrednio na ramie okiennej. Druga ważna zaleta to idealne dopasowanie do okna- nie odstają, nie podnoszą się pod wpływem podmuchów wiatru, dlatego zapewniają też bezpieczne użytkowanie. Najczęściej wyposażone są w boczne prowadnice lub żyłki, dzięki którym jeszcze łatwej przesuwa się je w odpowiednie miejsce. Kaseta może być zrobiona m.in. z PCV lub aluminium, czyli solidnych materiałów, odpornych na uszkodzenia. Dzięki prowadnicom nie ma mowy o jakichkolwiek prześwitach i odstawaniu rolety od okna. Nie można też zapomnieć o funkcji estetycznej – schowana tkanina do kasety nie brudzi się, nie zbiera kurzu i jest perfekcyjnie zwinięta. Dzięki temu ładnie prezentuje się na oknie, płynnie się z nim komponując.

Aranżuj wnętrza światłem

Montaż rolety to bardzo dobry sposób na zbudowanie odpowiedniego nastroju. Jeśli marzysz o większej intymności i przyciemnieniu wybierz materiał grubszy, natomiast w przypadku, gdy chcesz, aby wnętrze było bardziej słoneczne, zdecyduj się na transparentny materiał. Jasne tkaniny będą najlepsze do zapewnienia maksymalnej ochrony pomieszczenia przed światłem dziennym, natomiast ciemne poradzą sobie lepiej ze światłem latarni. Alternatywą jest montaż rolet duo, tzw. dzień noc, składającym się z dwóch tkanin – bardzie zaciemnionej i transparentnej. Odpowiednie manewrowanie ustawieniami pasów pozwala osiągnąć przeróżne efekty, idealnie dopasowane do aktualnych potrzeb domowników.

Materiały prasowe partnera
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj