Arena Gliwice otwarła się na rodziny zastępcze oraz wychowanków domów dziecka. W ostatnią sobotę sierpnia swój piknik zorganizowało w hali Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach, w ramach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. 
Piknik rodzin zastępczych to zawsze świetna zabawa, ale i coś ważniejszego – okazja, aby zachęcać innych do podjęcia decyzji, by wziąć pod opiekę dzieci. Takie spotkania, jak to sobotnie, pokazują: warto.

Rodziny się stawiły, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Pod hasłem „Razem z rodziną” przygotowano zabawy sportowo-ruchowe, grano w piłkę nożną, koszykówkę, badmintona, były nawet warsztaty taneczne i akrobatyczne, kącik artystyczny, a z myślą o maluchach – specjalny plac zabaw z dmuchańcami. 

Przypomnijmy – Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach, jako jednostka organizacyjna miasta, rozpoczęło swoją działalność w 2017 roku. Zajmuje się organizowaniem i zapewnieniem dzieciom pieczy zastępczej, prowadzi pracę z rodzinami, mieszkania chronione dla pełnoletnich wychowanków, a także zapewnia gliwickim domom dziecka obsługę administracyjną, finansową i organizacyjną.

Jeśli jesteście, państwo, zainteresowani współpracą z centrum, a dokładnie – staniem się rodziną zastępczą, zachęcamy do odwiedzenia strony www.rodzinazastepcza.gliwice.pl

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj