Jak zrozumieć, co mówi do nas dziecko? Jak komunikować się z nim w sposób, który będzie dla niego zrozumiały, a dla nas skuteczny? Na te i inne pytania odpowiedź będzie można uzyskać w sobotę, 28 maja podczas dni otwartych organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. W programie znalazły się zarówno warsztaty jak i konsultacje indywidualne.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 12.30. Poniżej program wydarzenia:

Warsztaty dla rodziców:

godz. 9.00 – 10.30
1. „Są takie chwile, kiedy nic nie trzeba mówić, a i tak wiadomo o co chodzi” – komunikacyjna rola zabawy – Magdalena Bogucka, Monika Łuczak
2. „Dwoje uszu, jedne usta. Słuchajmy uważniej, czasem mniej mówmy” – Danuta Skarżeńska
3. „Mamo! Tato! Zagraj ze mną w baśń” – warsztaty dla rodziców sprzyjające komunikacji i rozwiązywaniu trudności edukacyjnych dziecka – Barbara Kustra, Agata Otłowska
4. „Jak rozmawiać i budować pozytywne relacje z dzieckiem” – Krzysztof Koj, Anna Karcz 

godz. 11.00 – 12.30
1. „Rodzicu – jak słuchać swoje dziecko aby je usłyszeć” – Urszula Janota, Jadwiga Lesik
2. „Słowa, które łączą” – rodzinne zabawy słowne – Marcin Szydłowski
3. „O dobrej komunikacji z dzieckiem” – Anna Bilska, Barbara Borowska.

ZAPISY NA WARSZTATY: TEL. 32 231 0569

Indywidualne konsultacje dla rodziców – „Pomóż mi otworzyć drzwi – jak sprawić, by nasze dzieci nie czuły się samotne i opuszczone”.
ZAPISY NA KONSULTACJE PRZYJMOWANE SĄ POD ADRESEM: konsultacje.ppp.gliwice@gmail.com (zgłoszona osoba otrzyma ankietę, której odesłanie jest warunkiem zapisania na listę chętnych).
Uwaga! Na warsztaty i konsultacje ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są do 23 maja.
aku

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Naprawdę szkoda 2022-05-28 15:00:22

    Szkoda, że akcja nie została nagłośniona. Szkoda, że PPP słabo działa z rozpropagowaniem akcji. Szkoda, że pedagodzy szkolni nie są łaskawi dotrzeć do rodziców z informacją.