Jak komunikować się z psem i poznać jego zwyczaje, jak pomagać, a może nawet adoptować zwierzaka – tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się 26 sierpnia w CH FORUM w Gliwicach. Scenę główną opanują zwierzaki z gliwickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, które w towarzystwie wolontariuszy będą starały się podbić serca przyszłych właścicieli. 
 

„Razem z Tobą zmieniamy ich świat na lepszy” – pod tym hasłem w gliwickim FORUM zorganizowana została kolejna odsłona akcji, mającej na celu adopcję zwierząt przebywających w schronisku. Tym razem wolontariusze z Gliwic zapraszają na scenę główną od 16:00 do 19:00.

– Spodziewajcie się mnóstwa wiedzy na temat komunikowania się ze zwierzętami i zachowania psów. Nasi wolontariusze są specjalistami, którzy pomogą Wam rozumieć lepiej zwierzaki. Wiedzą, w jaki sposób kojarzyć psy z konkretnymi ludźmi. No i uważajcie na spojrzenia zwierząt czekających na adopcję. Będzie ich sporo. To miłe i przygotowane na spotkanie z nowym właścicielem zwierzęta. Można zakochać się w każdym z nich – mówi Barbara Malinowska, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gliwicach. 

Na scenie głównej, na poziomie 0, odbędą się również darmowe warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych. Wolontariusze zdradzą prostą metodę na wykonanie bezpiecznego szarpaka dla psów. Można go zabrać dla swojego zwierzaka lub zostawić do zabawy dla podopiecznych gliwickiego schroniska. 

– 26 sierpnia jest Międzynarodowym Dniem Psa. Wykorzystaliśmy tę datę, by po raz kolejny kojarzyć na scenie naszego centrum przyszłych właścicieli z ich ukochanymi zwierzakami. Wiem, że nie każdy ma warunki, by przyjąć pod dach psa. Mam jednak przekonanie, że ludzie chcą pomagać i dlatego po raz pierwszy pojawi się u nas stanowisko, na którym można będzie porozmawiać o możliwościach pracy wolontariackiej na rzecz gliwickiego schroniska. Wszyscy wiemy o tym, że psy mają na człowieka dobroczynny wpływ, dlatego namawiamy do ich posiadania oraz czerpania z kontaktu z nimi – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Dzięki wcześniejszym, podobnym działaniom w CH FORUM (Dzień Bezdomnych Zwierząt, Tydzień na czterech łapkach, Dzień Kota i Dzień Psa) od ubiegłego roku udało się znaleźć domy dla ponad pół setki psów i kotów. 

Razem zmienimy ich świat na lepszy! Czekamy w piątek w CH FORUM!

 

O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH
FORUM to centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni handlowej 43.000 m², położone w ścisłym centrum Gliwic. W 2017 r. obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne. Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (Grupa CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa CH FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach, klub fitness Interfit Club, a także Bajkowy Labirynt – Centrum Rozrywki. W strefie restauracyjnej o oryginalnej architekturze i stylistyce najemcy oferują dania różnych kuchni i stylów. Strefa jest przyjazna pupilom i ma wydzielone miejsce dla posiadaczy zwierząt. W centrum pod nazwą Biblioforum działa jedna z nielicznych w Polsce filia miejskiej biblioteki publicznej. Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.forumgliwice.pl
Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH, a zarządcą MVGM – jedna z czołowych w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.

Materiał partnera
 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj