Ponad 150 osób potrzebujących codziennego wsparcia otrzymuje stałą pomoc dzięki działalności sklepu charytatywnego z rękodziełem, prowadzonego przez Fundację Stacja 6 na terenie Centrum Handlowego FORUM. Jedną z takich aktualnych form pomocy jest cykliczne FORUM Rękodzieła – wspólne przedsięwzięcie centrum handlowego  i fundacji. Spotykają się na nim ci, którzy doceniają unikatowe wytwory talentu, a przy tym kochają pomagać.  

Pierwsze FORUM Rękodzieła odbędzie się w sobotę 13 sierpnia. Od 12:00 do 19:00 na scenie głównej na poziomie 0 kilkunastu rękodzielników będzie sprzedawa
 wytwory swoich rąk i wyobraźni. Kolejne spotkania będą organizowane raz w miesiącu. Daty i miejsce następnych targów rękodzielników będą publikowane na https://forumgliwice.pl. To prawdziwe święto i okazja dla tych, którzy doceniają kunszt i charakter takich niepowtarzalnych rzeczy. FORUM RĘKODZIEŁA towarzyszą również bezpłatne warsztaty malowania toreb bawełnianych. 
Podczas pierwszego FORUM Rękodzieła będziecie mogli wybierać spośród mebli artystycznych, ręcznie szytych torebek i zabawek, artykułów dla niemowląt, biżuterii artystycznej, kartek i obrazów. Nie zabraknie też lasów w szkle, kompozycji kwiatowych, ceramiki i wyrobów z drewna. Musicie to zobaczyć!

Fundacja Stacja 6 i CH FORUM na bieżąco wspierają działalność sklepu, by pomoc mogła płynąć jeszcze większym strumieniem. 
A wszystko zaczęło się w ubiegłym roku otwarciem sklepu charytatywnego z produktami rękodzielniczymi na terenie CH FORUM. To pierwszy taki sklep na Śląsku otwarty w centrum handlowym. Znajduje się na poziomie +1, naprzeciwko sklepu TEDI. 80-metrowy lokal gliwickie FORUM udostępniło na zasadach niekomercyjnych. Od tego momentu rękodzieło może pomagać. I tak się dzieje w Gliwicach!
– Bez zastanowienia odpowiedzieliśmy na pomysł fundacji – otwarcia w naszym centrum sklepu charytatywnego. Oczywistym było, że rezygnujemy z pobierania opłat. Taka inicjatywa jest bardzo cenna i bliska naszym sercom, bowiem od początku działaliśmy na rzecz lokalnej społeczności. Tych, którzy tworzą Fundację Stacja 6 znamy z innych inicjatyw dobroczynnych, do których również zostaliśmy zaproszeni. Jeżeli ktokolwiek chce nas wesprzeć w pomaganiu, kupować lub sprzedawać rękodzieło i być częścią tej machiny mnożącej dobro, to zapraszamy do nas. W naszym punkcie informacyjnym dostępne są wszystkie potrzebne informacje – mówi  Patrycja Duczmal, dyrektor CH FORUM w Gliwicach.
Jeżeli jesteś rękodzielnikiem i chciałbyś współpracować ze sklepem charytatywnym oraz wystawiać się na FORUM Rękodzieła, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 796926314.

Dochód ze sprzedaży w sklepie charytatywnym i podczas FORUM Rękodzieła przeznaczony jest na pomoc osobom zagrożonym  wykluczeniem społecznym, czyli bezdomnym, biednym, chorym i samotnym. Fundacja Stacja 6 m.in. finansuje co tydzień posiłek dla ponad 150 osób oraz zakupy przedmiotów codziennego użytku, a także opłaca leczenie lub rehabilitację swoich podopiecznych. 
Każdy z nas może pomóc, kupując w tym sklepie! Warto go odwiedzić, bowiem półki uginają się pod ciężarem pięknych dzieł rękodzielnictwa. To wyjątkowe ciuchy, torebki, biżuteria, ceramika, zabawki sensoryczne, ozdobne elementy wyposażenia mieszkania, małe meble, makramy, a także obrazy, zdjęcia i wiele innych prac ponad 20 twórców z Gliwic i okolic. Stworzyli oni już kilkaset dzieł, a obecnie w sklepie dostępnych jest około 300 produktów. Dlatego naturalnym krokiem stało się zorganizowanie comiesięcznych kiermaszy rękodzieła.
Sklep charytatywny w CH FORUM jest także miejscem, które funkcjonuje jako centrum wsparcia konsultacyjno-informacyjnego, w którym można uzyskać pomoc w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Zarząd fundacji udzielał już wielokrotnie wsparcia osobom, które w ramach własnej terapii lub podziękowania odwdzięczały się wytworami własnych rąk, mnożąc w ten sposób dobro, którego same doświadczyły.
Zapraszamy do CH FORUM i do pomagania!

O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH
FORUM to centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni handlowej 43.000 m², położone w ścisłym centrum 
Gliwic. W 2017 r. obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne. Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (Grupa CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora,  SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa CH FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach, klub fitness Interfit Club, a także Bajkowy Labirynt – Centrum Rozrywki. W strefie restauracyjnej o oryginalnej architekturze i stylistyce najemcy oferują dania różnych kuchni i stylów. Strefa jest przyjazna pupilom i ma wydzielone miejsce dla posiadaczy zwierząt. W centrum pod nazwą Biblioforum działa jedna z nielicznych w Polsce filia miejskiej biblioteki publicznej.
Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH, a zarządcą MVGM – jedna z czołowych 
w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.

Materiał partnera
 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj