Cofając - potrącił pieszą
Miniony piątek 19 marca na długo zapamięta 33-latek kierujący volkswagenem golfem, który to w rejonie ul. Tarnogórskiej w Gliwicach rozpoczął manewr cofania. Kierowca nie zauważył 83-letniej kobiety, która znalazła się za pojazdem, tym samym potrącił pieszą. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala.

Zaczepki słowne zakończone bójką
W sobotę 20 marca w późnych godzinach wieczornych na ul. Strzody w Gliwicach doszło do przepychanek. Grupa młodych ludzi została słownie zaczepiona przez 19-letnią kobietę i 28-latka z Gliwic, a także 24-letniego obywatela Ukrainy. Mundurowi wyjaśniają sprawę bójki oraz pobicia ulicznego, gdzie ranny został 21-latek z Zabrza, który został uderzony butelką w głowę.

Oszustwo "na licznik”
Przestępcy, w dalszym ciągu prężnie działają, tym samym próbują oszukać starszych mieszkańców. W miniony weekend w Sośnicy 91-latka została okradziona ze swoich oszczędności. Kobieta wpuściła do swojego mieszkania sprawczynię, która podawała się, iż jest z administracji i musi odczytać licznik wody. Poniesione straty pokrzywdzonej wyniosły kilka odłożonych emerytur.
  
Oprac. PC