Setną rocznicę wybuchu I powstania śląskiego, wystąpienia zbrojnego zorganizowanego przez Polską Organizację Wojskową, mającego na celu przyłączenie Górnego Śląska do Polski, Muzeum w Gliwicach uczci w wyjątkowy sposób.
Przez cały sierpień, od wtorku do piątku, w radiostacji przygotowano zajęcia upamiętniające bohaterstwo powstańców: „Znane i nieznane twarze powstań śląskich” oraz „Bohater tutejszy: Franciszek Honiok”. 

Na potrzeby warsztatów „Praktyczna historia łączności” Klub Sportów Łączności LOK uruchomił w  muzealnym oddziale stację pod specjalnym znakiem okolicznościowym – HF1ØØPS. HF to oznaczenie kraju, czyli Polska. 1ØØ to po prostu liczba 100, z okazji okrągłej rocznicy przez radiowców zapisywana w ten sposób, żeby cyfra nie myliła się z literą. W połączeniu ze skrótem PS to setna rocznica wybuchu I powstania śląskiego. Będzie można poznawać tajemnice radiostacji,  a podczas warsztatów łączyć się z radiowcami z całego świata. Dla tych, którzy nawiążą łączność ze stacją Gliwice, przygotowano specjalne dyplomy.

Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne: 783 560 006 (od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 16.00).

Na indywidualnych zwiedzających stacja pod specjalnym znakiem okolicznościowym HF1ØØPS czeka w każdy weekend sierpnia:
- soboty od 11.00 do 16.00,
- niedziele od 12.00 do 16.00.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj