W Pyskowicach się opłaca! Zostaw podatek w swoim mieście i przekaż 1 % pyskowickim OPP
Miasto Pyskowice przystąpiło do projektu „Wspieraj lokalnie”, który organizowany jest przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych. W jego ramach oddają w ręce mieszkańców bezpłatny program do rozliczania podatków, który pozwala w prosty sposób dokonać rozliczenia podatku PIT za 2020 i i umożliwia przekazanie 1 proc. podatku na rzecz pyskowickich organizacji pożytku publicznego. 

Znajdziecie go pod tym linkiem

Program „PITax.Łatwe podatki” umożliwia samodzielnie złożenie deklaracji PIT. Stwarza również zachętę do pozostawienia podatku w Pyskowicach. To podatki mieszkańców finansują rozwój miasta. 40 proc. podatku mieszkańców to rozwój edukacji, infrastruktury, pomocy społecznej, inwestycje lokalne. Z nich powstają nowe drogi, jak ulica Lokalna, to dzięki nim został odnowiony park, nowoczesne centrum przesiadkowe, za jakiś czas cieszyć się będziemy ożywionym na nowo dworcem kolejowym.

Dodatkowo projekt to również szansa dla organizacji pozarządowych na bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1 proc. podatku dochodowego.

Ważne! W rozliczeniu rocznym wpisujemy pyskowicki adres pod którym faktycznie mieszkamy. To istotne szczególnie w przypadku osób, które posiadają inny adres zamieszkania i zameldowania.

Na rozliczenie z fiskusem mamy czas do piątku, 30 kwietnia 2021 r. 

• Nie zapomnij wpisać pyskowickiego adresu zamieszkania w formularzu PIT.
• Nie musisz być zameldowany w Pyskowicach, wystarczy że tutaj zamieszkujesz.
• Twój podatek to rozwój miejsca, w którym mieszkasz
• Bądź lokalnym patriotą - rozlicz swój podatek w Pyskowicach.
• Podatek zostawiony w Pyskowicach to Twoja cegiełka w budowę pomyślności miasta i jego mieszkańców.

źródło www.pyskowice.pl

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj