Z początkiem lutego pracę rozpoczął nowy oddział miejskiego żłobka. 
24 dzieci zajęło wyposażone od A do Z sale przebudowanej parterowej części budynku. Żeby nacieszyć się dodatkową atrakcją, muszą poczekać na cieplejsze dni – miasto zakupiło również elektryczny żłobkobus.

Uruchomienie nowego oddziału jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców usługami opiekuńczymi dla najmłodszych. Na przestrzeni ostatnich lat liczbę miejsc w placówce powiększono z 32 aż do 96. Remonty i inwestycje w wyposażenie przekładają się na poprawę standardu opieki i warunki pobytu, które są coraz bliższe domowym.

Dodatkowe miejsca powstały na wygospodarowanych powierzchniach parteru. Przebudowę pozwoliły sfinansować środki z resortowego programu „Maluch +” w wysokości 480 tys. zł, a w ramach projektu o całkowitej wartości miliona złotych powstał oddział z 24 miejscami. Dodatkowo miasto na własny koszt zakupiło wyposażenie wraz z oczyszczaczem powietrza oraz sześciomiejscowy żłobkobus z e-silnikiem za łączną kwotę 60 tys. Z pewnością, gdy tylko zrobi się cieplej, mieszkańcy nie raz będą mieli okazję spotkać maluszki na wyjeździe w charakterystycznym wagoniku.


(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj