8 października w centrum wystawienniczym w pyskowickim ratuszu oficjalnie zainaugurował rok akademicki miejscowy uniwersytet trzeciego wieku. 

Spotkanie, któremu przewodziła prezes UTW Ilona Paszek, otworzyło gromkie odśpiewanie „Gaudeamus igitur”. Nowo przyjęci żacy odebrali indeksy z rąk dr Aleksandry Aszkiełowicz z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. Gość wygłosił wykład na temat seniorów a genealogii, zachęcając do poszukiwania swoich rodzinnych korzeni. 

– Tradycja i rytuały są po to, byśmy nie zapomnieli, skąd pochodzimy. Bądźcie dumni z tego, kim jesteście i jakie macie korzenie – mówiła dr Aszkiełowicz.

Studenci, pełni zapału do nauki, ćwiczeń fizycznych, wycieczek i zabawy (bo i takiej na uniwersytecie nie brakuje), zaplanowali już swoje zajęcia w nowym roku akademickim.

– Odczuwam satysfakcję, że polityka senioralna, tzw. srebrna polityka, w naszym mieście rozwija się bardzo dobrze. To wielki sukces, że w małych Pyskowicach funkcjonuje uniwersytet trzeciego wieku. Pamiętajcie, państwo, że każdy rok studiowania to dodatkowy rok młodości – powiedział Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj