Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach odniósł duży sukces w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Cyfryzacji i Edukacji Narodowej. Nagrodą są aż trzy mobilne pracownie komputerowe. 
– Każda liczy 16 laptopów. A dlaczego pracownie są mobilne? Skonstruowano je tak, że mogą się przemieszczać po szkole. Obrazowo mówiąc, to szafy ze sprzętem komputerowym, wykorzystywanym tam, gdzie akurat jest potrzeba. Pracownie dotrą do szkoły przed końcem bieżącego roku szkolnego – informuje Edyta Mierzwa, dyrektor „Konopnickiej”.

W konkursie wystartowało aż 1606 szkół, a czekały na nie 764 nagrody. Przedsięwzięcie adresowane było do placówek z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Warunkiem było również zgłoszenie do rządowego projektu OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przygotować pracę plastyczną na temat „Smart szkoła”, a szansę na wygraną zwiększała deklaracja zgłoszenia do programów OSE Hero oraz CodeWeek. 

Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach wystawił do rywalizacji wszystkie trzy działające w nim placówki – liceum, technikum oraz branżową szkołę I stopnia i wziął udział we wszystkich zaproponowanych inicjatywach. Niemniej potrójne zwycięstwo było zaskoczeniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. 

Konkurs powiązany jest z projektem OSE. To program publicznej sieci telekomunikacyjnej, dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego, a co najważniejsze – bezpiecznego internetu. Powstał we współpracy Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj