To dostosowany do zadań straży kombivan (dostawczy) ford connect. Auto zastąpi wysłużonego, „osobowego” peugeot'a partnera z 2005 roku i dołączy do podobnego sobie peugeot experta z 2010.

Nowy samochód straży pomieści nawet 7 osób, a od zwykłego modelu dostawczego różni się między innymi brakiem przestrzeni towarowo - bagażowej, której miejsce zajmuje przedział transportowy do przewozu osób zatrzymanych. Ta część samochodu oddzielona jest od części pasażerskiej ścianą działową, wyposażoną w tzw. otwór awaryjny. Ma też dodatkową kratę, która powoduje, że przestrzeń transportowa pozostaje zamknięta po otwarciu tylnych drzwi. Są też dodatkowe, przeszklone drzwi boczne. A oprócz standardowego wyposażenia ma radiotelefon sprzężony z system łączności pyskowickiej Straży Miejskiej.

Auto o wartości 170 612, 20 zł brutto gmina Pyskowice kupiła w leasingu, ze spłatą rozłożoną na cztery lata. Takie warunki zaproponował Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL) i była to najkorzystniejsza z przetargowych ofert. Bezpośrednim dostawcą była spółka Frank – Cars z Wrocławia, partner biznesowy EFL.
 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj