W minioną niedzielę w Pcimiu rozegrano kolejną edycję zawodów Pucharu Polski w MTB. Tym razem kolarze zmagali się nie tylko ze stromymi podjazdami. Nieprzychylna aura sprawiła, że jeszcze trudniej było pokonać zjazdy.

Doskonałą dyspozycję kolejny raz pokazała Tatiana Gromada, która w bezpośredniej rywalizacji zdecydowanie pokonała liderkę klasyfikacji Pucharu Polski w kategorii młodziczka.
Do jej poziomu starali się dorównać klubowi koledzy. Najbliższy temu był Michał Waloszek, który w młodzikach, po kilku spektakularnych wywrotkach, uplasował się na czwartym miejscu. W juniorach młodszych bardzo dobry występ zanotował Kacper Wawrzacz. Niestety, na kilometr przed metą przebił oponę i ukończył zawody na 13. pozycji. Jurek Legaszewski był 19., a Adam Suliga 26. Bardzo dobrze pojechał w elicie Dawid Jona, kończąc zawody na ósmym miejscu.

Dla juniorów młodszych była to ostatnia eliminacja do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w MTB. Nieoficjalnie prawo startu wywalczyli Wawrzacz, Suliga, Patryk Nogowczyk i Legaszewski. Gratulujemy.

W tym samym czasie najmłodsi gliwiczanie startowali w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie. W wyścigu na czas (w swoich grupach wiekowych) Krzysztof Szewc był 9., Franciszek Olszar 16., Bartosz Marut 44. i Łukasz Wawrzacz 50. W wyścigu ze startu wspólnego Szewc był 16., Olszar 21., Marut 39.
Juniorzy swoje mistrzostwa rozegrali w Ostródzie. Na trudnej technicznie i bardzo wietrznej trasie nieźle poradziły sobie nasze juniorki. Edyta Gołek była 15., a Wiktoria Pikul 36. W stawce 124 juniorów Antoni Olszar finiszował na 38. pozycji, wcześniej uczestnicząc w kilku odjazdach.