W wojewódzkim finale Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet spotkały się drużyny SPR Sośnica Gliwice i FutureNet Imperium Katowice. Gliwiczanki w bardzo dobrym stylu obroniły tytuł z poprzedniego sezonu, gdzie niespodziewanie dotarły do 1/8 finałów.

Mecz od początku był pod kontrolą naszych dziewczyn, które w pierwszych minutach prowadziły 6:3. Jednak katowiczanki nie chciały łatwo sprzedać skóry i dobrą grą w obronie doprowadziły do remisu 9:9. Podrażniło to szczypiornistki z Sośnicy i po serii kontr ponownie wyszły na prowadzenie, kończąc pierwszą połowę wynikiem 16:9.

Druga połowa była cały czas pod kontrolą Sośnicy. Trener Maciej Haupa dokonał rotacji podstawowego składu i pozwolił na pokazanie swoich możliwości zawodniczkom z ławki rezerwowych.

Imperium chwilami próbowało gonić wynik, co spowodowało, że w 56. minucie meczu przewaga Sośnicy zmalała do sześciu bramek (26:20). Ponowny zryw gliwiczanek całkowicie pozbawił złudzeń szczypiornistki z Katowic. Spotkanie zakończyło się wygraną Sośnicy 29:21 i zdobyciem pucharu ufundowanego przez Śląski Związek Piłki Ręcznej. Wręczył go prezes ŚlZPR Marcin Zubek.

Teraz z niecierpliwością czekamy na losowanie oraz potyczki z drużynami Superligi w 1/16 finałów PGNiG Pucharu Polski.