To była kwestia czasu, by kryminalni namierzyli pseudokibica z Knurowa, który w zaciszu swojego domu uprawiał hodowlę marihuany.  
W ręce policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców - wpadł 48-letni mieszkaniec Knurowa. 

Mundurowi zaskoczyli mężczyznę, który kompletnie nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy w swoim mieszkaniu, tym samym nie stawiał oporu podczas przeszukania oraz zatrzymania. Stróże prawa nie przypadkowo postanowili skontrolować lokum mężczyzny powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich, bowiem mieli podejrzenia o posiadaniu przez mieszkańca Knurowa sporej ilości narkotyków. 

Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę - świadczyła o tym znaleziona w szafie zatrzymanego hodowla marihuany. Mundurowi przejęli 22 krzaki narkotyków oraz sprzęt, który służył do uprawy hodowli. Jednak to nie był koniec, bowiem w lodówce w kuchni kryminalni znaleźli amfetaminę, która była poporcjowana w kilogramowe paczki. Zabezpieczono ponad 5 kilogramów narkotyków. Łączna wartość znalezionych i zabezpieczonych środków odurzających przez policjantów to ponad 150 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 

Knurowianin usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.   

(oprac. pc)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj