Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Granicznej w miejscowości Przyszowice. Z drogi znów mogą korzystać samochody i autobusy. 
Jeździ się nieporównywalnie lepiej, ale nie to jest najważniejsze. Władze widzą w inwestycji szansę na rozwój gospodarczy Gierałtowic. 

Przebudowa objęła odcinek o długości 634 metrów. Powstała praktycznie nowa droga, z lepszą konstrukcją, o wyższej nośności, z betonową nawierzchnią. W ramach prac zmodernizowano również skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich (położenie nowej warstwy ścieralnej), pojawiła się nowa nawierzchnia w zatoczkach autobusowych. Odrębną częścią zadania była przebudowa skrzyżowania ul. Wolności w Przyszowicach i Rolników w Gliwicach.

W oczach władz Gierałtowic projekt uchodzi za przełomowy. Nowa droga zwiększa szanse na aktywizację terenów przyległych, o dużym potencjale inwestycyjnym. Infrastruktura umożliwi mieszkańcom skrócenie czasu dojazdu do potencjalnego miejsca zatrudnienia. 

Graniczna stanowi połączenie ul. Gliwickiej w Przyszowicach (DK 44) z Bojkowską w Gliwicach. Powstała swoista obwodnica Gierałtowic, prowadząca do węzła autostradowego Gliwice-Sośnica, z pominięciem dwóch przejazdów kolejowych oraz przejazdu przez Przyszowice, które występują na alternatywnej trasie DW 921. Tym samym mieszkańcy Gierałtowic, a także kierowcy z kierunków Gliwice-Bojków, Orzesze, Knurów, otrzymali możliwość szybkiego połączenia z węzłem autostradowym i centrum handlowym Europa Centralna. 

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj