Tereny po byłej hucie nowym city? 

To na razie pierwsza inwestycja na terenach po byłej hucie Gliwice. Po jej  likwidacji w 2000 roku nieruchomość, należącą do Skarbu Państwa, kupiła spółka Focus Mall. Po kilku latach okazało się, że z planów wybudowania centrum handlowo-rozrywkowego nic nie wyjdzie. Spółka popadła w kłopoty i ogłosiła upadłość, pozostawiając w spadku zabetonowany teren (koszt tej operacji to 100 mln zł). W 2013 roku działkę przejęła kolejna spółka ProLogis, ale i ona nie wywiązała się ze zobowiązań inwestycyjnych. Teren po hucie trafił pod zarząd syndyka. W 2019 roku część terenu kupiła DL Invest Group, firma zajmująca się budową centrów logistycznych, biurowych i handlowych. W Gliwicach ma już nieruchomości, zabytkowe budynki – starej poczty i dawnej giełdy zbożowej, oba wzorcowo odrestaurowane.

Inwestycja przy Piwnej, czyli kampus DL Prime, to prawie 19.000 mkw. powierzchni z czego 7800 tys zajmie ista Shared Service Polska. Spółka świadczy usługi outsourcingowe dla Grupy ista w zakresie księgowości, IT oraz rozliczeń zużycia mediów dla klientów firmy w Polsce i na świecie. W Polsce pracuje w czterech biurach, z których dwa zlokalizowane są w Gliwicach. 

Na placu budowy spory ruch. Jak zapewniają inwestorzy, kompleks biurowy jest już ukończony w 30 proc., a oddanie do użytku całości przewidziano na IV kwartał 2022 roku. Wśród najemców, oprócz ista Shared Services Polska, takie firmy, jak Delta Prime czy Landingi. 

DL Prime zaoferuje również bogatą ofertę usługową i gastronomiczną w tym między innymi będą to restauracja Sphinx, sushi bar, pizzeria oraz pracownicza kantyna. Nowy kompleks biurowy będzie certyfikowany w systemie BREEAM.  - Podaż nowoczesnych powierzchni biurowych w Gliwicach jest ograniczona. DL Prime to nasza trzecia inwestycja na gliwickim rynku powierzchni komercyjnych i widzimy kształtujący się popyt na nowoczesne rozwiązania lokalowe -  mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. 

DL Prime zaoferuje nie tylko biura. W kompleksie znajdą się: przedszkole, żłobek, punkty gastronomiczne, piekarnia, drogeria i inne punkty handlowe. Do tego należy także dodać klub fitness, strefę wypoczynkową i przestrzeń coworkingową. 
 
 

Galeria

wstecz

Komentarze (3) Skomentuj

  • Hutnik 2022-01-05 21:34:58

    Wiem co produkowano w hucie. Co oni będą produkować? Nie wiem ale ostrzegam przed zakładaniem związków.

  • JoMi 2022-02-09 11:24:59

    Na tym terenie znajduje się także wieża wodna. Czy wiadomo jakie będzie miała nowe zastosowanie w tym kompleksie?

  • OTO 2022-05-10 22:43:09

    Ponoć to plagiat z Katowic.