Mistrzostwa Polski w kolarskich przełajach, rozegrane w miniony weekend w Strzelcach Krajeńskich, rozpoczęły cykl imprez kolarskich 2019 roku.

Zawody rozegrano na fantastycznie przygotowanej trasie, która pozwalała zademonstrować zawodnikom wszystkie walory tej dyscypliny. Dodatkowo smaczku rywalizacji dodawał rzęsisty deszcz, trasa nie wybaczała jakiegokolwiek błędu czy słabości, eliminując z walki o tytuły nawet tych, którzy nadawali ton rywalizacji przez cały sezon.
Gliwiczanie otwarcie mistrzostw mieli dość poprawne - medal w młodziczkach oddali bez walki, bo murowana faworytka do podium Tatiana Gromada, która wygrała trzy ostatnie wyścigi, z powodu choroby nie stanęła na starcie. Jej koledzy młodzicy walczyli z niezłym skutkiem. W stawce pięćdziesięciu rywali po nieudanym starcie Filip Gruszczyński zawzięcie odrabiał straty, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Bartosz Marut był 1., a Łukasz Wawrzacz 13. Cała trójka spisała się dobrze i ten fakt pozwala myśleć o kolejnych dobrych wynikach. Dobrą passę potwierdził Andrzej Misina, zdobywając srebrny medal w kategorii masters. Misina walkę o złoto przegrał z aktualnym wicemistrzem świata w tej specjalności Waldemarem Banasińskim.

Po sobotnich sukcesach gliwiczanie z wielkimi apetytami na medal przystąpili do niedzielnych wyścigów. Już w juniorach młodszych mieliśmy dwa asy, które miały dać medal. Zgodnie z oczekiwaniami, tuż po starcie na czoło stawki wyskoczył Adam Suliga i narzucił mordercze tempo wyścigu,  mające zniszczyć rywali. W pewnym momencie coś zacięło się w sprawnie funkcjonującym zawodniku i zaczął tracić siły oraz miejsca. Z marzeń o mistrzowskiej koszulce ostało się 9. miejsce. Przeżywający załamanie formy Michał Waloszek ukończył zawody na 11. pozycji.

W juniorach liczyliśmy na dobry występ Antoniego Olszara i Kacpra Wawrzacza, jednak pogoda nie sprzyjała temu pierwszemu, który z racji wysokiego wzrostu miał olbrzymie problemy z płynną jazdą po śliskiej nawierzchni. Ostatecznie Antoni zajął 8. miejsce, które było dla niego wielkim zawodem po bardzo udanych dotychczasowych startach. Kacper po upadku na przeszkodzie przed metą zajął 11. lokatę i choć wypadł z dziesiątki, pojechał najlepszy wyścig sezonu przełajowego.
W wyścigu elity ścigał się Paweł Baron i jak na absolutnego amatora spisał się bardzo dobrze, kończąc zawody na 26. pozycji.

Mistrzostwami Polski dla starszych zawodników zakończył się sezon przełajowy, teraz czas na przygotowanie do sezonu letniego i wyścigi na szosie, torze, zawody MTB i BMX. Od najbliższej soboty nasi kolarze będą trenować na zgrupowaniu w Wiśle.

Trener Nowak zaprasza wszystkich chętnych do uprawiania kolarstwa na wspólne treningi. Mile widziane dziewczynki i chłopcy, urodzeni w 2005 roku i młodsi. Wszystkie informacje tel. 883 777 375 lub na www.gkgliwice.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj