Projekt społeczny w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Chcą zainteresować osoby w swoim wieku alternatywnym spędzaniem wolnego czasu z dala od telefonów komórkowych. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach wśród młodych jest realne? Młodzież postara się to udowodnić.
Dwójka uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach oraz dwójka chłopaków z liceum w Tarnowskich Górach postanowiło połączyć siły i stworzyć projekt społeczny „Przeloguj się”, który jest organizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Aleksandra, Dominik, Ryszard oraz Marcin postanowili podjąć się wyzwania, w którym zaproponują swoim rówieśnikom spędzania wolnego czasu bez technologicznych gadżetów. Projekt trwa cały rok szkolny, jednak jest podzielony na poszczególne etapy. Uczestnicy zaplanowali swoje działania i będą mieli okazję wdrażać je w życie, a obserwować poczynania młodych można m.in. na portalach społecznościowych: facebook.com/przeloguj.sie.

Działania młodych 

Za cel wyznaczyli sobie dotarcie do jak największej ilości ludzi, bowiem ich misją jest pokazanie młodym, że jest inna alternatywa na spędzanie wolnego czasu, niż ciągłe spoglądanie na ekran telefonu komórkowego. Jak zauważa uczestniczka projektu – to szansa, na zwrócenie uwagi na to, co wokół nas - Projekt “Przeloguj się” ma jasny przekaz, postanowiliśmy, że będzie to coś mocno związanego z Internetem. XXI wiek to rozpoznawalne hasła pt. ‘wyloguj się’ bądź ‘zaloguj’, dlatego naszym hasłem będzie “Przeloguj się” w kontekście do życia realnego. Temat jest dla nas bardzo obiecujący i najwięcej możemy o tym powiedzieć – mówi Aleksandra Bach, uczennica V LO w Gliwicach.

Walczyć z nałogiem

Młodzież chce walczyć z nałogiem, uświadomić innym ile czasu marnują na przesiadywanie w świecie wirtualnym, a dzięki zwróceniu uwagi na zainteresowania, które zostały zapomniane, chcą pokazać, że można żyć bez telefonu czy komputera.
- Trzeba to zmienić, tym bardziej że ciągle jesteśmy przykuci do komputera, ze względu na naukę zdalną. Będąc w szkole na lekcjach, zaobserwowałam, że koledzy i koleżanki nie wychodzą na przerwę, tylko przesiadują na telefonie, mimo iż są osoby obok, z którymi można porozmawiać. Czas coś zmienić! – dodaje Bach.
Uczniowie do końca marca mogą realizować swój projekt, później będzie czas na podsumowanie działań. 6 kwietnia młodzież zakończy projekt społeczny, który zostanie oceniony przez jury, a najlepsi otrzymają nagrody.
pc

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj