Sezon kolarskich wyścigów przełajowych rozpoczął się na dobre w Kluczewsku. Od pierwszego startu rewelacyjnie radzą sobie młodzi zawodnicy Grupy Kolarskiej Gliwice.

Trudno wartościować wyniki i zawodników, nie ulega jednak wątpliwości, że lider pod względem ilości odniesionych zwycięstw to Filip Gruszczyński. Nie jest on jednak wyjątkiem.

W Kluczewsku w wyścigu żaków Nikodem Gwóźdź był piąty, w młodzikach wygrał Gruszczyński przed Bartoszem Marutem. Łukasz Wawrzacz był 11., a Daniel Sójka 16. W rywalizacji juniorów młodszych bardzo dobry wyścig pojechali Adam Suliga, drugi na mecie, i Michał Waloszek - piąty. Mikołaj Skrzydło ukończył wyścig na 21. miejscu. W wyścigu juniorów przez większość dystansu na prowadzeniu jechał Antoni Olszar, który ostatecznie stanął na drugim stopniu podium.

Kolejne zawody rozegrano w Jastrzębiu nad Zalewem Porajskim. Piaszczyste plaże i leśne ścieżki nie zatrzymały gliwiczan. W rywalizacji żaków Gwóźdź był trzeci, w młodzikach kolejne zwycięstwo odniósł Gruszczyński, Wawrzacz był ósmy, Sójka 10., Marut 11. Duet naszych eksportowych juniorów młodszych uplasował się na miejscach: Suliga trzecim, Waloszek czwartym, a Skrzydło 20.

W Suszcu rozegrano Kolarskie Przełajowe Mistrzostwa Śląska. Piękna pogoda i starannie przygotowana trasa sprzyjała najlepszym. Tym razem gliwiczanie nie wystąpili w pełnym składzie, ale zrobili swoje. W żakach Gwóźdź był szósty, w młodzikach mistrzowski tytuł przypadł Gruszczyńskiemu, srebro Marutowi, a pozostali młodzicy zostali sklasyfikowani na miejscach: Wawrzacz - ósmym, Krzysztof Szewc 0 dziewiątym, Sójka - 10. i Sokoliński - 15. W juniorach młodszych zwyciężył Suliga przed Waloszkiem, Krzysztof Pytlik był 10.

Ostatni blok startowy to sobotni wyścig w Hucisku i niedzielny Puchar Polski w Mikołowie. W sobotę ścigano się wokół hotelu Orle Gniazdo. Trudna przełajowa trasa i pogarszająca się pogoda mocno dały się we znaki startującym. Nie zatrzymały jednak mocnych. W rywalizacji żaków Gwóźdź był drugi, a Franciszek Olszar trzeci. dla równowagi w mastersach Andrzej Misina uplasował się na piątej pozycji. Licznie reprezentowani młodzicy tym razem zajęli nieco mniej eksponowane miejsca - Marut szóste, Łukasz Wawrzacz 11., Sójka 14., Szewc 21. i Sokoliński 29. W juniorach młodszych nasza eksportowa dwójka zameldowała się na podium. Waloszek był drugi, Suliga trzeci, Skrzydło 22. i Pytlik 26. W juniorach Antoni Olszar zajął trzecie miejsce i przypieczętował swoje powołanie do reprezentacji Polski na Kolarskie Przełajowe Mistrzostwa Europy w Danii.

Do juniorskiego zespołu dołączyli odpoczywający po sezonie letnim Kacper Wawrzacz i Patryk Nogowczyk. W pierwszych swoich przełajowych wyścigach pojechali całkiem dobre zawody, plasując się na miejscach - Wawrzacz dziewiątym, a Nogowczyk 14.

Zwieńczeniem tego bloku startowego był wyścig o Puchar Polski w Mikołowie. Od razu trzeba zaznaczyć - zakończony wielkim sukcesem gliwiczan. W młodzikach czwarte zwycięstwo w sezonie dla Gruszczyńskiego, Marut był piąty, Wawrzacz 15., Szewc 21., Sójka 23., Sokoliński 30. Wyścig juniorów młodszych to koncert w wykonaniu duetu Suliga - Waloszek. Przez połowę dystansu na prowadzeniu był ten pierwszy, ale na najwyższym stopniu podium stanął Waloszek. Suliga był drugi, Skrzydło 28., a Pytlik 32.

W wyścigu juniorów prześladowały naszych zawodników defekty i wywrotki, a mimo to dojechali do mety na dobrych miejscach - Olszar czwartym, Wawrzacz ósmym i Nogowczyk 12. Najmłodszy nasz zawodnik, Fabian Sójka, w wyścigu dzieci był 6., a najstarszy, Misina, w mastersach drugi.

Tym razem zawodnikom od startu do mety towarzyszył solidny deszcz, a trudna technicznie trasa, rozmoczona wodą na długich odcinkach, była nieprzejezdna. To był prawdziwy kolarski przełaj wymagający od startujących umiejętności technicznych i siły. Gratulujemy. A zawodnicy, swą postawą, dziękują miastu Gliwice i Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach za opiekę.