Już po raz trzynasty Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej w ramach projektu Enterprise Europe Network zaprasza na uroczystą Galę Rozdania Nagród w konkursie Innowator Śląska, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 16 października, w Arenie Gliwice. 
Tegoroczna edycja wydarzania zapowiada się naprawdę wyjątkowo!

Innowator Śląska to konkurs skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji badawczo-rozwojowych, którego ideą jest promowanie i nagradzanie najbardziej innowacyjnych podmiotów z województwa śląskiego, podejmujących się nowatorskich zmian poprzez wprowadzanie najnowocześniejszych technologii, nowych produktów lub usług.

W tym roku o tytuł Innowatora Śląska ubiegało się aż 27 podmiotów, z których Komisja Konkursowa, biorąc pod uwagę przeprowadzone audyty technologiczne dwudziestu najlepszych rozwiązań, wyłoniła 4 laureatów w każdej kategorii. Ponadto, na uczestników konkursu czeka pula nagród finansowych ufundowanych przez Prezesa Zarządu GAPR, oraz partnerów wydarzenia – Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Suma nagród przekracza 40 tysięcy złotych!  Dodatkowo, pierwszy raz zostanie wręczona nagroda specjalna – Wyróżnienie od Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

Warto dodać, że podczas XIII edycji konkursu przekroczona została bariera 300 sumarycznych zgłoszeń aspirujących do miana Innowatora Śląska. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tegorocznej edycji konkursu większość firm to przedsiębiorstwa biorące udział w Innowatorze Śląska po raz pierwszy. Wyznacznikiem w wyborze nagrodzonych i wyróżnionych zgłoszeń był stopień innowacyjności rozwiązań, możliwa skala ich oddziaływania na rozwój firmy i regionu, ale również gotowość firmy do dalszego rozwoju i pełnego wykorzystania potencjału wdrożonej innowacji.

Wszystkich laureatów poznamy podczas wydarzenia w Arenie Gliwice. Jedno wiemy na pewno - będzie to wieczór pełen emocji!
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj