Choć miała to być tylko zabawa, to dzięki projektowi uwierzyli w swoje umiejętności i zdobyli cenne doświadczenie, a na domiar tego – chcą więcej.
Kaja, Natalia, Mikołaj, Ela, Gosia, Sebastian oraz Filip to siedmioosobowa drużyna „Smakorepetycji” z dwóch gliwickich szkół – I LO oraz ZSTI w Gliwicach, która postanowiła wziąć udział w olimpiadzie. Nastolatkowie przez kilka miesięcy uczyli gotować swoich rówieśników, ale sami mieli okazję stawiać swoje pierwsze kroki w kuchni. Publikowali filmiki instruktażowe w mediach społecznościowych, jak po kolei przygotować prosty i smaczny posiłek. Od początku marca ukazało się blisko 50 wpisów, które oprócz kulinarnych przepisów, czy filmików – zawierały cenne triki, które warto wykorzystać w kuchni. Choć praca przy projekcie pochłonęła uczniów bez reszty i była świetną zabawą, to przyszedł czas na ocenę ich ciężkiej pracy oraz wyniki.

 Finał składał się z trzech kategorii. Projekt mógł zostać nominowany do kategorii Brązowych Wilków – najlepsze projekty w danych instytucjach, Srebrnych Wilków – na poziomie województwa oraz Złotych Wilków – na terenie całego kraju. Młodzież „Smakorepetycji” zgarnęła Brązowego Wilka, byli najlepsi w swojej szkole. Jednak to nie koniec, bowiem mogą poszczycić się nominacją do Złotego Wilka, a to nie lada wyczyn, bowiem ich pomysł został wybrany, jako jeden ze 114 z puli 4000 projektów.

- To bardzo duże osiągnięcie dla naszego zespołu, jednak to nie była prosta droga. Dużo pracy musieliśmy włożyć w projekt, zwłaszcza w tak wyjątkowych czasach, gdzie była pandemia. Było to wyzwanie, które zostało docenione, bardzo się z tego cieszymy – wspomina Filip Kleibert.

Podczas pracy nad „Smakorepetycjami” młodzież zdobyła cenne umiejętności – Projekt nauczył mnie pracy w grupie, dobrej organizacji, komunikacji między ludźmi, rozwinęłam swoje umiejętności techniczne, to było duża wartość, która przyda się w przyszłości – podkreśla Ela Ignatowicz.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego nastolatkowie nie zwolnią tempa i dalej będą rozwijać swój projekt w mediach społecznościowych.

(pc)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj