Od kilku dni najmłodsi widzowie mają możliwość oglądania pierwszej propozycji Teatru Miejskiego w Gliwicach w teatralnym cyklu. Na kanale Facebook i YouTube jest już dostępny premierowy spektakl „Pod kolor” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego a od września zobaczymy go na żywo na deskach przy Nowym Świecie.   
5 lipca pojawi się w sieci kolejny tytuł  w projekcie „Mamo! Tato! Włącz Teatr”. Będzie to spektakl, który część  widzów już zna i cały czas nuci w głowie zasłyszane w nim melodie. Chodzi o przedstawienie „Tuwim dla dzieci” w reż. Jerzego Jana Połońskiego. 

Spektakl dla widzów od lat 5 to wręcz musicalowa podróż przez najsłynniejsze wiersze Juliana Tuwima. Ale jest też kilka utworów, które  mali i duzi widzowie będą mogli odkryć po raz pierwszy. W spektaklu bawimy się teatrem przedmiotu, pojawiają się formy lalkowe czy też zabawne kostiumy przemieniające naszych aktorów na przykład w… warzywo.
Dla fanów baśni H.Ch. Andersena i trochę starszych widzów już dziś zapowiadamy spektakl „Mała Syrena” w reż. Martyny Majewskiej. Spektakl będzie dostępny w sieci już w sierpniu.

Cały projekt „Mamo! Tato! Włącz teatr!” powstaje w ramach i dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura w sieci” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj