Gliwickie muzeum i stowarzyszenie Metamorfozy wydało przewodnik po Gliwicach. Nazwano go „Wycieczki z Wędrowcem”, składa się z dziewięciu zeszytów z trasami tematycznymi: „Stare Miasto”, „Rozwój miasta na przełomie wieków XIX i XX”, „Szlakiem przemysłu i myśli technicznej”, „Echa dawnych wojen”, „Dzieło gliwickich ewangelików”, „Śladem pamiątek kultury żydowskiej”, „Rzeźby i pomniki”, „Miasto ogród” i „Gliwice oczami literatów”.

W każdym znajdziemy starannie opracowane informacje oraz bogaty materiał ikonograficzny: zdjęcia archiwalne i wykonane współcześnie, a także mapkę z naniesioną trasą. To już kolejna, po serii „Gliwice znane i nieznane” i bestsellerowym „Przewodniku po Gliwicach”, muzealna publikacja popularyzująca miasto i jego dzieje.

17 marca o 17.00 spotkanie ze współautorami przewodnika – członkami Stowarzyszenia Gliwickie Metamorfozy – Markiem Klimurczykiem, Anną i Markiem Kołodziejami, Wojciechem Kwietniewskim, Adamem Łysiakiem, Małgorzatą Malanowicz i Maciejem Porańskim.

Stowarzyszenie Gliwickie Metamorfozy, oprócz opieki nad zabytkowym cmentarzem Hutniczym, realizuje swój drugi cel statutowy, jakim jest upowszechnianie wiedzy o historii miasta i regionu. W latach 2007 -2010 organizowano cykl wycieczek pod wspólną nazwą „Lato z Metamorfozami”,  a w  2011 r. ustanowiono odznakę krajoznawczą „Wędrowiec Gliwicki”, aby przez kolejne trzy lata proponować tematyczne wędrówki po mieście i jego okolicach. - Doświadczenie zdobyte przy organizowaniu tych wycieczek pozwala nam sądzić, że proponowane przez nas trasy zainteresują odbiorców – mówi Małgorzata Malanowicz, prezes stowarzyszenia.

Przewodnik „Wycieczki z Wędrowcem” od 17 marca do kupienia (w cenie 27 zł)  w Willi Caro i Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – Kino Amok Scena Bajka, ul. Dolnych Wałów 3,  można go również zamówić  mailowo, pisząc na adres: redakcja@muzeum.gliwice.pl
 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj