Rozstrzygnięto konkurs „Powiat przyjazny środowisku”, w którym gminom z terenu powiatu przyznawane są dotacje na zadania z zakresu ochrony środowiska. Do tegorocznej edycji zgłoszono 25 wniosków. Podobnie jak dotychczas, znajdziemy wśród nich ciekawe i ekologiczne przedsięwzięcia z sołectw.  
Pierwsze miejsce i 2750 zł zdobył Bojszów w gminie Rudziniec za projekt „Ogród obserwacji i doświadczeń". Doceniono pomysł stworzenia punktów obserwacji szeroko rozumianej przyrody w różnych porach roku. Zadanie jest kontynuacją działań z 2018 r.

Drugie miejsce i 2500 zł przyznano sołectwu Leboszowice w gminie Pilchowice za zadanie „Piknik edukacji ekologicznej”, który połączy edukację ekologiczną dorosłych i dzieci w zakresie ochrony owadów i ptaków drapieżnych. 

Trzecie miejsce i 2250 zł otrzymały Sośnicowice za projekt „Renowacja naturalnego źródła wody wraz z odbudową studni i udostępnienie jej mieszkańcom i turystom”. Przy jego ocenie podkreślono umiejętne wkomponowanie projektu w otaczającą przestrzeń. Zadanie polega na uporządkowaniu terenu przy źródle wody, stworzeniu miejsca odpoczynku i spotkań lokalnej społeczności oraz turystów. 

Wyróżnienia i nagrody po 1220 zł przyznano następującym sołectwom i gminom: Gierałtowice (na dwa projekty). Kuźnia Nieborowska i Nieborowice (gmina  Pilchowice), Pyskowice (na dwa projekty), Bycina, Niekarmia, Rudno i Rudziniec (gmina Rudziniec), Sierakowice i Smolnica (gmina Sośnicowice), Boguszyce, Kotliszowice, Kotulin, Paczyna i Proboszczowice (gmina Toszek) oraz Kieleczka, Radonia, Wielowieś, Wiśnicze i Zacharzowice (gmina Wielowieś).

Wszystkie projekty zrealizowane muszą zostać do końca br., tak więc ich efekty podziwiać będzie można najprawdopodobniej jesienią.

(pik)

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj