W Sośnicowicach ma powstać drugi Dom Pomocy Społecznej. Choć są to zaledwie plany, jest szansa, by przedsięwzięcie zostało zrealizowane - tylko trzeba wygrać konkurs.
W poniedziałek 1 lutego br. premier Mateusz Morawiecki gościł z wizytą w Starostwie Powiatowym w Gliwicach, gdzie spotkał się ze starostą - Waldemarem Dombkiem. Rozmowa dotyczyła funkcjonowania samorządu terytorialnego.
- Jednym ze szczegółowych tematów, jaki poruszyliśmy, były plany budowy nowego Domu Pomocy Społecznej w Sośnicowicach wraz z kompleksem usług społecznych - mówi Dombek.

Dom dla seniora

Budowa drugiego DPS-u w Sośnicowicach jest na razie w sferze planów. Jak informuje starostwo - wszelkie szczegółowe pytania dotyczące tej inwestycji są przedwczesne. Trwa konkurs, a rozstrzygnięcie poznamy jeszcze w tym miesiącu.  

- Powiat Gliwicki w ramach konkursowego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożył aplikację. Szacowany koszt zadania wynosi 14 760 000 zł, a wsparcie z RFIL miałoby wynieść 10 mln zł - mówi Romana Gozdek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Gliwicach.

Jeśli wniosek otrzyma dofinansowanie, wtedy starostwo będzie szerzej informować o całym  przedsięwzięciu.

Dziewczyny z DPS-u "Ostoja”  

Przypominamy, iż w Sośnicowicach przy ulicy Kozielskiej 1 znajduje się Dom Pomocy Społecznej "Ostoja”. Zamieszkują tam zarówno osoby dorosłe, jak i młode kobiety niepełnosprawne intelektualnie. Z planowanego, drugiego DPS-u korzystać mają wyłącznie seniorzy. Na dzień dzisiejszy starostwo informuje zaledwie o lokalizacji, w której drugi DPS miałby powstać.

- Jeżeli budowa dojdzie to skutku, to lokalizacja będzie na terenach należących do Powiatu Gliwickiego - za budynkiem dawnego gimnazjum, za nowym placem zabaw - mówi Gozdek.
O sprawie z pewnością będziemy informować po zakończeniu konkursu.

Patrycja Cieślok

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj